Michał Guć: Głosujcie na Rafała Trzaskowskiego
Polityka Redakcja poleca

Michał Guć: Głosujcie na Rafała Trzaskowskiego

Nie należę i nie należałem nigdy do żadnej partii politycznej. Jako samorządowiec nie angażowałem się w partyjne spory. Inaczej rozumiałem swoją publiczną rolę. Całe swoje życie społeczne i zawodowe poświęciłem budowaniu wspólnoty. Zawsze szukałem sposobów by ludzi łączyć, a nie dzielić. Tak było w harcerstwie, działalności organizacji pozarządowych i pracy samorządowej.

Dziś jesteśmy świadkami bezprecedensowych działań niszczących tę wspólnotę. Większość parlamentarna i prezydent, wybrani w demokratycznych wyborach uznali, że konfliktowanie różnych grup społecznych, straszenie obcymi, innymi to najlepszy sposób na reelekcję. Głęboko wierzę, że tak nie jest. Wierzę w mądrość rodaków.
Dziś większość parlamentarna dąży do likwidacji samorządu w Polsce. Nasz kraj ma być zarządzany centralnie z siedziby rządzącej partii, która podporządkowuje sobie sądy, media, administrację. Za chwilę „małe ojczyzny”, które zmienialiśmy wspólnym wysiłkiem przez ostatnie dekady przejdą do historii.
Decyzję o tym, którą ulicę wyremontować, podejmie nie rada dzielnicy lecz wojewoda. Decyzja o tym czy budować kolejny basen należeć będzie do ministra a nie Rady Miasta czy Prezydenta. Mój wiek pozwala mi pamiętać, że taki ustrój już był. Pamiętam też, do czego doprowadził. Z dziedzictwa PRL-u wychodziliśmy wiele lat.
Mam nadzieję, że przez następne 5 lat będziemy mieli Prezydenta, który będzie ambasadorem samorządności – największego polskiego sukcesu ostatniego 30-lecia.
To przede wszystkim dzięki samorządom nasz kraj zmienił się tak bardzo. Prezydent, wbrew temu, co głoszą kandydaci w kampanii, nie ma wielkiej mocy sprawczej. Ale mając mandat pochodzący z wyborów, ma ustrojową moc powstrzymywania wielu szkodliwych działań.
Rafał Trzaskowski nie jest kandydatem moich marzeń. Różnię się z nim w poglądach na wiele polskich spraw. Jestem jednak przekonany, że jego wybór jest szansą na powstrzymanie procesu psucia państwa przez obecny rząd.
Apeluję więc przede wszystkim do tych osób, które w I turze (tak, jak ja) głosowały na innych kandydatów. Idźcie na wybory 12 lipca. Apeluję też do tych, którzy nie poszli na wybory – macie jeszcze szansę podjąć decyzję,  jaka będzie Polska.
Głosujcie na Rafała Trzaskowskiego

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie