Informacja prasowa konkurs Redakcja poleca Z Gdyni

Głosuj na Dworzec Roku 2019!

Do końca października można wysyłać zgłoszenia drogą internetową na swój ulubiony dworzec kolejowy. Pozostało jeszcze 14 dni, więc warto się pospieszyć i wziąć udział w naszej zabawie. Niech wygra najładniejszy i najbardziej funkcjonalny budynek w kraju!

15 września wystartował konkurs na „Dworzec Roku” organizowany przez Fundację Grupy PKP i Fundację ProKolej. Formuła plebiscytu polega na możliwości swobodnego zgłaszania przez obywateli budynków ciekawych architektonicznie, funkcjonalnych i spełniających wszelkie wymagania stawiane przez podróżnych. Każda propozycja zgłoszona za pośrednictwem specjalnego formularza będzie rozpatrzona i przeanalizowana. Najlepszych 20 zgłoszeń zostanie poddanych audytowi, a następnie wytypowane obiekty będą walczyły o nagrodę główną jury oraz nagrodę publiczności.

Polska kolej jest otwarta na opinie pasażerów i chce dokładnie poznać ich zdanie. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym i bardzo ciekawym konkursie, którego cele przedstawiają się następująco:

 • wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce,

 • zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych,

 • promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.

W jaki sposób można oddać głos?

Czekamy na Państwa głosy do 31 października 2019 r. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie: https://dworzec-roku.pl

Zachęcamy także do umieszczania opisów dworca zasługującego na wyróżnienie – wskazanie jego atutów, bądź tego co należałoby jeszcze w nim usprawnić.

Harmonogram konkursu „Dworzec Roku 2019”

 • ogłoszenie II edycji konkursu – 15 września

 • termin przesyłania zgłoszeń – do 31 października

 • weryfikacja zgłoszeń, wybór dworców do szczegółowej oceny, audyty –
  1-19 listopada

 • lista nominacji do nagrody głównej i nagrody publiczności – 20 listopada

 • głosowanie internetowe w plebiscycie publiczności – 20 listopada – 10 grudnia

 • obrady jury – 20 listopada – 10 grudnia

 • ogłoszenie wyników – 11-17 grudnia

Życzymy dobrej zabawy!

Fundacja Grupy PKP

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie