Ciekawostki

Globalne ocieplenie podniesie ceny piwa.

Polska znajdzie się na pierwszej linii frontu.

Topnienie lodowców, gwałtowne zjawiska pogodowe i masowe wymieranie gatunków nie jest dla wielu argumentem uzasadniającym jakiekolwiek „zaciskanie pasa” i potrzebę zmiany. Ostatni raport, według którego mamy kilkanaście lat na uratowanie planety przeszedł bez echa – podobnie jak kilka poprzednich. Tym razem sprawa jest jednak poważna.

Piwo zdrożeje. Pod wpływem tej informacji społeczeństwo może wreszcie wymusić radykalne kroki.

Podwyżki będą związane z malejącymi zbiorami jęczmienia wywołanymi przez zmiany klimatyczne. Światowa produkcja spadnie o kilkanaście procent, a to przełoży się na wzrost cen złocistego trunku. Polska będzie jednym z krajów, w które piwna klęska uderzy najmocniej. Czarny scenariusz zakłada cenę wyższą o… 377%. Nie od razu, ale z roku na rok będzie coraz gorzej. Ceny przełożą się na niższą sprzedaż, co doprowadzi nieźle rozwijający się piwny rynek do załamania.

 

Jeśli podniesienie poziomu oceanów o kilka metrów nie jest przerażające, być może puszka najtańszego piwa za 10 zł to wizja, która wreszcie dotrze do masowej świadomości.

D.C.

Modny Magazyn

Powiązane tematycznie

VIALO, gdańskie osiedle w stylu HYGGE

Redakcja

Psycholodzy zbadali narcyzm grupowy w polityce

Redakcja

Dusza kontynuuje swoje istnienie po śmierci ciała

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie