Ciekawostki

Globalne ocieplenie podniesie ceny piwa.

Polska znajdzie się na pierwszej linii frontu.

Topnienie lodowców, gwałtowne zjawiska pogodowe i masowe wymieranie gatunków nie jest dla wielu argumentem uzasadniającym jakiekolwiek „zaciskanie pasa” i potrzebę zmiany. Ostatni raport, według którego mamy kilkanaście lat na uratowanie planety przeszedł bez echa – podobnie jak kilka poprzednich. Tym razem sprawa jest jednak poważna.

Piwo zdrożeje. Pod wpływem tej informacji społeczeństwo może wreszcie wymusić radykalne kroki.

Podwyżki będą związane z malejącymi zbiorami jęczmienia wywołanymi przez zmiany klimatyczne. Światowa produkcja spadnie o kilkanaście procent, a to przełoży się na wzrost cen złocistego trunku. Polska będzie jednym z krajów, w które piwna klęska uderzy najmocniej. Czarny scenariusz zakłada cenę wyższą o… 377%. Nie od razu, ale z roku na rok będzie coraz gorzej. Ceny przełożą się na niższą sprzedaż, co doprowadzi nieźle rozwijający się piwny rynek do załamania.

 

Jeśli podniesienie poziomu oceanów o kilka metrów nie jest przerażające, być może puszka najtańszego piwa za 10 zł to wizja, która wreszcie dotrze do masowej świadomości.

D.C.

Modny Magazyn

Powiązane tematycznie

Pojazd przyszłości od dziś kursuje w Gdańsku

Redakcja

Emeryci z Cargo w Szklarskiej Porębie

Tadeusz Tuma

Kolejarze odpoczywają na Peloponezie

Tadeusz Tuma

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie