Z Gdyni

Gimnazjaliści zdają egzaminy

Gimnazjaliści przystąpili do egzaminów // fot. Jan Ziarnicki

We wszystkich 22 gdyńskich szkołach, w których uczy się młodzież 3 klas gimnazjalnych rozpoczęły się egzaminy. Uczniowie otrzymali karty egzaminacyjne punktualnie o godz. 9:00.

Dzisiaj odpowiadają na pytania z części humanistycznej, jutro matematyczno-przyrodniczej a w piątek z języka nowożytnego. W sumie egzamin gimnazjalny zdaje dziś w Gdyni 2164 uczniów.

Mimo trwającego w całym kraju strajku nauczycieli egzaminy w Gdyni przebiegają planowo. We wszystkich szkołach dyrektorzy zdołali utworzyć komisje egzaminacyjne.

Uczniowie piszą egzaminy w: SP 8, SP 11, SP 12, SP 26, SP 31, SP 40, SP 43, SP 44, SP 48, SP 51, SP 52, ZSP 2, ZSP 3, ZSP 4, ZSSO, ZSO 1, ZSO 2, ZSO 5, ZSO 6, ZSO 7, ZSS 17, XVII LO.

A jak nastroje przed egzaminami?

– Do egzaminów przygotowywaliśmy się ciężko przez 3 lata. Jestem pewien, że praca naszych nauczycieli nie pójdzie na marne. Myślę, że wszyscy jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i ten dzień, to jest właśnie nasz dzień – mówi gimnazjalista z Gimnazjum nr 24 w Gdyni.

Inny potwierdza: – Jesteśmy spokojni i przygotowani!

Nie pozostaje nam nic innego niż trzymać za wszystkich kciuki!

– Drodzy gimnazjaliści, dziś rozpoczyna się pierwszy dzień Waszych zmagań w ramach egzaminu gimnazjalnego. To ważna chwila, która na pewno należy do stresujących. Mimo to chciałbym, abyście podeszli z wielką odwagą do tego wyzwania, któremu z pewnością wszyscy sprostacie. Życzę Wam dużo spokoju, skupienia i wyników przynajmniej takich jakie sobie wymarzyliście

.

Powodzenia! – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Egzaminy gimnazjalne potrwają do piątku, natomiast ósmoklasiści mają przystąpić do pisania testów w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia.

Gimnazjaliści przystąpili do egzaminów // fot. Jan Ziarnicki

Gimnazjaliści przystąpili do egzaminów // fot. Jan Ziarnicki
Redakcja portalu Gdynia.pl

 

Powiązane tematycznie

Psie piękności na wybiegu

Redakcja

Świętojańska pod znakiem dobrej kuchni

Redakcja

Gdynianki zorganizowały kampanię przeciwko depresji

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie