Gdzie te tanie mieszkania?
Polityka Wersje i kontrowersje Z kraju

Gdzie te tanie mieszkania?

Program budowy ruszył w 2016 roku. Jarosław Kaczyński przekonywał, że wybudowanie 2,5 – 3 mln mieszkań w ciągu kilku lat to żaden problem, a premier Morawiecki w swoim ostatnim expose obiecywał 200 tysięcy tanich mieszkań do końca 2020 roku. Mamy styczeń 2020 i warto zapoznać się z sytuacją.

Dzięki naciskom senatora Brejzy minister Emilewicz przekazała, że

„dotychczas, w ramach działań prowadzonych przez PFRN SA, oddano do użytkowania 867 mieszkań. Z uwagi na trwające nadal prace w zakresie budowy pierwszych bloków mieszkalnych w 2107 roku nie przekazano najemcom żadnych nieruchomości”. Dodała też, że w 2018 roku oddano 480 mieszkań, a „w budowie nadzorowanej przez PFRN jest ponad 1,8 tys. lokali mieszkalnych, zaś na etapie przygotowania do realizacji ok. 43 tys. lokali”.

Z odpowiedzi pani minister wynika jasno, że program Mieszkanie Plus ostro kuleje i lokali jest prawie pięciokrotnie mniej niż zapowiadał to Morawiecki. Widać, że ewidentnie coś się nie udało. Prawicowe media zwalają winę na samorządy, które są nieprzychylne partii rządzącej, ale problem leży przede wszystkim w ostro idących w górę usługach i materiałach budowlanych, co uniemożliwia „wybudowanie metra kwadratowego za 2,5 tys. zł, aby czynsz w tych lokalach nie przekroczył 20 zł za m kw”.

Całość w artykule Tamary Olszewskiej na Gdzie te tanie mieszkania? Z obiecanych 100 tys. oddano do użytkowania 867 mieszkań! w KODuj.pl

C.M

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x