Gdzie jest Wiosna w Gdyni?
Polityka

Gdzie jest Wiosna w Gdyni?

Wiosna wprowadziła posłów do Sejmu, m.in. z terenu słupsko-gdyńskiego okręgu wyborczego. Jak się jednak okazuje, nowy poseł – Marek Rutka – w swym terenie nie dysponuje żadnym zapleczem organizacyjnym. Tymczasem zgodnie z BiP miejska siedziba w Gdyni znajduje się przy ul. Wejherowskiej 16.

Marek Rutka Wiosny Biedronia w wyborach do Sejmu uzyskał poparcie blisko 8 tysięcy wyborców. Pozwoliło mu to uzyskać mandat posła. Wydawać by się mogło, że przedstawiciel regionu słupsko-gdyńskiego w polskim Parlamencie powinien – w terenie, którego mieszkańców ma reprezentować w Sejmie – mieć doskonale zorganizowane zaplecze. Wszak Wiosna Biedronia podkreśla, że jednym z celów tego ugrupowania jest „działanie na rzecz dobrego dialogu społecznego między rządzącymi a partnerami społecznymi, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców, ludzi kultury i organizacji działających na rzecz praw pracowniczych, środowiska naturalnego i budowy społeczeństwa obywatelskiego”.

Rzeczywistość jednak jest zgoła inna. Okazuje się, że gdynianie, już nie mówiąc o wyborcach ze Słupska czy Wejherowa, mają nie lada kłopot, by skontaktować się z przedstawicielami Wiosny – ugrupowania, na które oddali tysiące głosów.

Sprawdziliśmy. Na pocztę internetową biura prasowego Wiosny wysłaliśmy mail z prośbą o informację, „na jaki adres można kierować korespondencję do gdyńskiego oddziału Wiosny? Gdzie znajduje się gdyńska siedziba Wiosny?”. W odpowiedzi Jan Mróz poinformował nas, aby kontaktować się z posłem Markiem Rutką. Jednak na kolejną prośbę, by podać kontakt do posła, odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Spróbowaliśmy przez Facebook’a. Z oficjalnej strony poproszono nas, by pytanie skierować do… oddziału Zachodniopomorskiego Wiosny… Zaraz potem administrator zreflektował się, i poprosił o skierowanie pytania do oddziału Kujawsko-Pomorskiego. Tam otrzymaliśmy odpowiedź zwrotną, że adres zostanie podany. Niestety, nie został.

alt

Co jednak ciekawe, wystarczy wejść na stronę Wiosny Biedronia i w zakładce BIP widnieje adres gdyński!: „Wiosna Roberta Biedronia, ul. Wejherowska 16. 81-042 Gdynia”. Niestety, bez podania żadnego numeru telefonu ani godzin, kiedy mieszkańcy mogą się kontaktować z przedstawicielami tego ugrupowania.

Dlatego odwiedziliśmy ten adres. Czerwony dom w środku gdyńskiego osiedla, za wysokim płotem, pusta skrzynka na listy i domofon z kamerą jedynie z napisem „Wejherowska 16”. Zadzwoniliśmy. I tu znów zawód, nikt bowiem nam nie otworzył.

alt

Najwidoczniej struktury Wiosny, przynajmniej w Gdyni, zbyt rozbudowane nie są, o ile w ogóle istnieją. Co jednak ciekawe, być może struktur Wiośnie w ogóle nie potrzeba, bo… ugrupowanie to najprawdopodobniej zniknie z politycznej mapy Polski zimą.
– Po zaprzysiężeniu posłów zostanie w Gdyni na ulicy najprawdopodobniej Zgody zostanie otwarte biuro posłanki Joanny Senyszyn wspólnie z posłem Markiem Rutką – poinformowała Urszula Pronobis, przewodnicząca gdyńskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – To prawda, Wiosna tak na prawdę nie ma struktur, i chyba członków nie jest zbyt dużo.

Jak dowiedzieliśmy się na początku grudnia ma się odbyć konwencja krajowa SLD. Ma tam dojść do połączenia SLD z Wiosną, a de facto wchłonięcia Wiosny przez Sojusz. Jeszcze nie wiadomo, czy do ugrupowania dołączy Razem. Z naszych informacji wynika, że pod uwagę brana jest również nadanie nowej nazwy „nowemu” ugrupowaniu politycznemu.

r
Fot. Łukasz Razowski

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x