Biznes

Gdyńskie mamy poznają tajniki biznesu

Są mamami, mają pomysły na własny biznes i chcą je wcielić w życie. 15 gdynianek w ciągu miesiąca pozna najważniejsze zasady potrzebne do prowadzenia firmy. A wszystko podczas cyklu ośmiu spotkań z ekspertami, które odbędą się w ramach projektu „Gdyński BiznesMam”. Jego 6. edycja wystartuje w czwartek, 3 października. Wtedy zaplanowano pierwsze warsztaty dla przedsiębiorczych mam. Ostatnie zajęcia odbędą się 20 listopada.

„Gdyński BiznesMam” to projekt skierowany do gdyńskich mam, które mają jeden cel – otwarcie własnej firmy. Uczestniczki przechodzą  profesjonalne szkolenie. Podczas spotkań warsztatowych poznają zasady prowadzenia działalności gospodarczej oraz kwestie prawne i marketingowe z tym związane. Zajęcia prowadzą między innymi psychologowie, trenerzy i doradcy biznesowi, przedsiębiorcy-praktycy oraz wizażystka. To wszystko ma pobudzić przedsiębiorcze mamy do działania, motywować i zachęcać do realizacji pomysłu na firmę.

Z założeniami projektu oraz doświadczeniami uczestniczek poprzednich jego edycji, zainteresowane panie mogły się zapoznać podczas specjalnego spotkania networkingowego, które zorganizowano 12 września w InfoBoksie. Miało ono charakter informacyjny, a jego temat przewodni brzmiał: „Biznes z dzieckiem na ręku – czy to w ogóle możliwe?”. Tuż po nim wystartowały zapisy.

W tym roku odbędzie się już 6. edycja „Gdyńskiego BiznesuMam”. Nadesłano do niej 22 zgłoszenia. Po ich weryfikacji wyłoniono 15 mam, które wezmą udział w warsztatach. Będą się one odbywać raz w tygodniu przez nieco ponad miesiąc. Pierwsze zajęcia ruszą 3 października. Ich temat to: „3…2…1… Firma! Stwórz własny biznes bez stresu”. Podczas kolejnych spotkań przedsiębiorcze mamy z Gdyni dowiedzą się m.in.: od czego zależy powodzenie w biznesie, jak promować firmę w sieci czy o tym, że księgowość w firmie nie musi być problemem. Poznają też sposoby skutecznej rekrutacji i zdobędą wiedzę o ochronie własności intelektualnej oraz dress codzie. Podczas jednego ze spotkań wysłuchają również jak radzą sobie uczestniczki poprzednich edycji projektu. Cykl warsztatów zakończy się 20 listopada.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Biorą w nim udział niepracujące panie, zamieszkałe w Gdyni, które mają przynajmniej jedno dziecko w wieku do lat sześciu. Szczegółowe informacje na temat projektu są dostępne tutaj.

Autor: Magdalena Czernek//UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie