Image default
Na zdrowie Redakcja poleca Warto wiedzieć Z Gdyni

Gdyńskie firmy jadą z pomocą

Wszyscy znaleźliśmy się w tej samej, trudnej sytaucji. Ale są ludzie, firmy i instytucje gotowi do działania i pomagania. Szkoła Nauki Jazdy Elka School oraz firma Mii Move Carsharing zaoferowały swoje wsparcie Straży Miejskiej w Gdyni w robieniu zakupów dla osób starszych oraz rozwożeniu posiłków.

Strażnicy miejscy, w tym szczególnym dla nas wszystkich okresie, oferują pomoc w robieniu niezbędnych zakupów najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Aby wesprzeć ich w tym działaniu, Szkoła Nauki Jazdy Elka School udostępniła 4 samochody. Będą nimi jeździć instruktorzy i przyjmować zgłoszenia od potrzebujących osób.

– Nasza praca praktycznie została zatrzymana, bo nie prowadzimy wykładów i zajęć praktycznych, by nie narażać naszych kursantów ani pracowników. Widząc, jaka jest sytuacja w kraju, zdecydowaliśmy, że możemy w jakimś stopniu wykorzystać nasze moce, pracowników jak i samochody służbowe i pomóc tym najsłabszym, tym najbardziej dotkniętym przez stan epidemiczny – mówi Radosław Surała ze Szkoły Nauki Jazdy Elka School. – Każdy w obecnej chwili robi to co może, na ile go stać i na co pozwala mu jego branża, jego działalność, dlatego my postanowiliśmy w ten sposób wejść do społeczeństwa. Oddaliśmy się do dyspozycji Straży Miejskiej w Gdyni. Nasi pracownicy pomogą w dostarczaniu wszelkiego rodzaju produktów.

Swoją pomoc zaoferowała także firma Mii Move Carsharing.

– Umówiliśmy się ze Strażą Miejską w Gdyni, że wspólnie będziemy robić zakupy dla osób starszych i chorych, które nie mogą wyjść z domu – mówi Katarzyna Połomska-Kwaśniewska– Dyspozytor będzie przekazywał nam kontakt do osoby, która potrzebuje takiego wsparcia logistycznego, a nasz pracownik pojedzie jej pomóc.

Firma Mii Move Carsharing z Gdyni pomaga rozwozić ciepłe posiłki po szpitalach / fot. mat. prasowe

Zespół Mii Move Carsharing udziela się także w grupie Widzialna Ręka Trójmiasto, która zrzesza ludzi chętnych do pomocy innym. Dołączają do niej lokalne firmy, restauracje, a także osoby prywatne, które przygotowują obiady w domach i robią zakupy innych. Mii Move zajmuje się między innimi rozwożeniem posiłków po szpitalach.

– Sytuacja, w której się znaleźliśmy pokazała, jak bardzo zgraną społecznością jesteśmy. Mamy również fajny i zgrany zespół w firmie, który chce pomagać, to bardzo ułatwia zadanie. Nasz dostawca floty, firma Serwis Haller, również pomaga i udostepnia swoje pojazdy do pomocy na przykład w przewożeniu łózek do szpitali. Zgłaszają się też do nas użytkownicy, którzy chcą dołączyć do akcji. Taki użytkownik dostaje kod rabatowy, wypożycza samochód i jedzie pomóc – komentuje Katarzyna Połomska-Kwaśniewska. – Jesteśmy lokalną społecznością i trzeba sobie pomagać. Jest to naturalna kolej rzeczy – dodaje.

– To wspaniałe, że w tak ciężkiej dla nas wszystkich sytuacji, potrafimy się zjednoczyć i wspólnie działać. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy stoją przed trudnym wyzwaniem i dają z siebie wszystko, by ratować ludzkie życie. To, że firmy i mieszkańcy chcą im pomagać i okazać wsparcie, jest przejawem niezwykłej solidarności i empatii, jakie w sobie nosimy. Dzięki takim oddolnym inicjatowym i postawom mieszkańców wiemy, że osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami mogą czuć się spokojne i bezpieczne, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto im pomoże

 mówi prezydent Wojciech Szczurek.

Samotne osoby powyżej 70. roku życia oraz osoby z niepełnosprawnością mogą zadzwonić pod numer Straży Miejskiej w Gdyni – 986 i uzyskać pomoc w dostarczeniu zakupów oraz leków. Numer czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-19:00.

Osoby, które chcą dołączyć do grupy Widzialna Ręka Trójmiasto, mogą to zrobić na Facebooku (link tutaj).

Autor: Weronika Rozbicka // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Kaszubskie losy cz. II

Józef Franciszek Wójcik

Testy na koronawirusa. Co sprawia, że nie można wykonywać ich więcej?

dr. Zdrówko

Pogoria wraca do domu

Redakcja Morska

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie