Gdyńskie firmy jadą z pomocą
Instruktorzy ze Szkoły Nauki Jazdy Elka School będą pomagać mieszkańcom wspólnie ze Strażą Miejską w Gdyni / fot. mat. prasowe
Na zdrowie Redakcja poleca Warto wiedzieć Z Gdyni

Gdyńskie firmy jadą z pomocą

Wszyscy znaleźliśmy się w tej samej, trudnej sytaucji. Ale są ludzie, firmy i instytucje gotowi do działania i pomagania. Szkoła Nauki Jazdy Elka School oraz firma Mii Move Carsharing zaoferowały swoje wsparcie Straży Miejskiej w Gdyni w robieniu zakupów dla osób starszych oraz rozwożeniu posiłków.

Strażnicy miejscy, w tym szczególnym dla nas wszystkich okresie, oferują pomoc w robieniu niezbędnych zakupów najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Aby wesprzeć ich w tym działaniu, Szkoła Nauki Jazdy Elka School udostępniła 4 samochody. Będą nimi jeździć instruktorzy i przyjmować zgłoszenia od potrzebujących osób.

– Nasza praca praktycznie została zatrzymana, bo nie prowadzimy wykładów i zajęć praktycznych, by nie narażać naszych kursantów ani pracowników. Widząc, jaka jest sytuacja w kraju, zdecydowaliśmy, że możemy w jakimś stopniu wykorzystać nasze moce, pracowników jak i samochody służbowe i pomóc tym najsłabszym, tym najbardziej dotkniętym przez stan epidemiczny – mówi Radosław Surała ze Szkoły Nauki Jazdy Elka School. – Każdy w obecnej chwili robi to co może, na ile go stać i na co pozwala mu jego branża, jego działalność, dlatego my postanowiliśmy w ten sposób wejść do społeczeństwa. Oddaliśmy się do dyspozycji Straży Miejskiej w Gdyni. Nasi pracownicy pomogą w dostarczaniu wszelkiego rodzaju produktów.

Swoją pomoc zaoferowała także firma Mii Move Carsharing.

– Umówiliśmy się ze Strażą Miejską w Gdyni, że wspólnie będziemy robić zakupy dla osób starszych i chorych, które nie mogą wyjść z domu – mówi Katarzyna Połomska-Kwaśniewska– Dyspozytor będzie przekazywał nam kontakt do osoby, która potrzebuje takiego wsparcia logistycznego, a nasz pracownik pojedzie jej pomóc.

Firma Mii Move Carsharing z Gdyni pomaga rozwozić ciepłe posiłki po szpitalach / fot. mat. prasowe

Zespół Mii Move Carsharing udziela się także w grupie Widzialna Ręka Trójmiasto, która zrzesza ludzi chętnych do pomocy innym. Dołączają do niej lokalne firmy, restauracje, a także osoby prywatne, które przygotowują obiady w domach i robią zakupy innych. Mii Move zajmuje się między innimi rozwożeniem posiłków po szpitalach.

– Sytuacja, w której się znaleźliśmy pokazała, jak bardzo zgraną społecznością jesteśmy. Mamy również fajny i zgrany zespół w firmie, który chce pomagać, to bardzo ułatwia zadanie. Nasz dostawca floty, firma Serwis Haller, również pomaga i udostepnia swoje pojazdy do pomocy na przykład w przewożeniu łózek do szpitali. Zgłaszają się też do nas użytkownicy, którzy chcą dołączyć do akcji. Taki użytkownik dostaje kod rabatowy, wypożycza samochód i jedzie pomóc – komentuje Katarzyna Połomska-Kwaśniewska. – Jesteśmy lokalną społecznością i trzeba sobie pomagać. Jest to naturalna kolej rzeczy – dodaje.

– To wspaniałe, że w tak ciężkiej dla nas wszystkich sytuacji, potrafimy się zjednoczyć i wspólnie działać. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy stoją przed trudnym wyzwaniem i dają z siebie wszystko, by ratować ludzkie życie. To, że firmy i mieszkańcy chcą im pomagać i okazać wsparcie, jest przejawem niezwykłej solidarności i empatii, jakie w sobie nosimy. Dzięki takim oddolnym inicjatowym i postawom mieszkańców wiemy, że osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami mogą czuć się spokojne i bezpieczne, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto im pomoże

 mówi prezydent Wojciech Szczurek.

Samotne osoby powyżej 70. roku życia oraz osoby z niepełnosprawnością mogą zadzwonić pod numer Straży Miejskiej w Gdyni – 986 i uzyskać pomoc w dostarczeniu zakupów oraz leków. Numer czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-19:00.

Osoby, które chcą dołączyć do grupy Widzialna Ręka Trójmiasto, mogą to zrobić na Facebooku (link tutaj).

Autor: Weronika Rozbicka // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie