Gdyński DIAMENT na liście orbesa
Biznes Redakcja poleca

Gdyński DIAMENT na liście Forbesa

Mowa tu o firmie Jit specjalizującej się w projektowaniu i wytwarzaniu oprogramowania dostosowanego do konkretnych potrzeb klientów. Działa na rynku od 2010 roku i stale się rozwija. Początkowo firma zaczynała z 47 pracownikami, a obecnie zatrudnia ponad 300 pracowników, z oddziałem w Warszawie

Na co dzień tworzą oprogramowanie dla firm z branży lotniczej, finansowej czy odzieżowej. Zaczynali od zatrudnienia 47 specjalistów IT. Dziś Jit Team to firma licząca. W tym roku gdyńska firma znalazła się na liście Diamentów Forbesa – najważniejszym na polskim rynku zestawieniu firm, których wartość rośnie najszybciej na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Na stronie FORBES pt. ,,Diamenty Forbesa 2020″ można przeczytać:

Sukcesy realizowanych w Jit Team projektów mają swoje źródła w talentach pracowników firmy. Jit to ponad 300 specjalistów, którzy będąc na bieżąco z najnowszymi trendami technologicznymi, o wytwarzaniu oprogramowania wiedzą wszystko.

Jit Team ZARZĄD

„Jit Team to nie tylko praca nad projektami IT, to także tworzenie wspólnoty, w której każdy czuje się częścią czegoś ważnego.”

Jit Team to firma usługowa specjalizująca się w projektowaniu i wytwarzaniu wysokiej jakości oprogramowania dostosowanego do konkretnych potrzeb wymagających klientów. Posiada zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy potrafią dostarczać kompleksowe rozwiązania IT. Działa na rynku od 2010 roku i stale się rozwija, oferując swoim klientom stabilną i długoterminową współpracę opartą na partnerskich relacjach. Jit Team łączy elastyczność i skuteczność firmy outsourcingowej z odpowiedzialnością za projekt i silnym naciskiem na wysoką jakość dostarczanego oprogramowania.

Założenia pozostają niezmienne

Gdyńska firma Jit Team (dawniej Jit Solutions) została stworzona przez dwóch przyjaciół, Mariusza Bessmana oraz Bartosza Cieślińskiego. Podstawowym założeniem jakim się kierowali przy budowaniu firmy było i nadal jest stworzenie przyjaznego miejsca pracy, w którym zarówno pracownicy jak i partnerzy biznesowi czują wzajemny szacunek, a projekty realizowane są przy realnych założeniach, w transparentny sposób. Mariusz i Bartek stworzyli firmę z płaską strukturą, w której decyzje mogą być podejmowane szybciej, a największą jej wartością są ludzie.

Blisko dziesięć lat działalności przyniosło firmie wielu klientów z różnorodnych branż. Jitowcy pracowali nad rozwojem systemów dla firm, takich jak: Nordea Bank, LPP, Jeppesen/Boeing, Rolls-Roys, BEST, DNV GL czy Randstad. Już w 2013 roku firma zatrudniała 43 specjalistów, w 2015 r. liczba ta urosła do 90, a dziś Jit Team to ponad 300 specjalistów. O nieustannym rozwoju firmy może świadczyć także otwarcie w 2018 roku oddziału w Warszawie. Siedzibą główną Jit niezmiennie pozostaje Gdynia.

Współpraca zaczyna się od zespołu

Jit Team buduje dedykowane zespoły projektowe dla swoich klientów. „Budowanie zespołu to złożony proces. Należy znaleźć odpowiednich ludzi, zapewnić im odpowiedni zestaw narzędzi, zbudować środowisko pracy, wyznaczyć wspólne cele, ustalić zasady skutecznego rozwiązywania problemów oraz komunikacji. To wyzwanie, któremu potrafimy sprostać.” – mówią założyciele firmy. Takie zespoły są odpowiedzialne za kompleksową realizację zleconych projektów – od wstępnego pomysłu do końcowego wdrożenia. W zależności od potrzeb klientów firma może również brać udział w wybranych fazach projektu – na przykład zająć się opracowaniem architektury systemu lub dołączyć do projektu w fazie testowania. Jit Team brał udział w projektach takich jak: budowa systemu dla emitentów papierów wartościowych w Norwegii, budowa systemu umożliwiającego wdrożenie technologii RFID w globalnej sieci odzieżowej czy wymiana systemu core banking w jednej z największych instytucji finansowej w Europie.

Cztery główne wartości

W listopadzie 2018 JIT Solutions zmieniło nazwę na Jit Team. Nowa nazwa oraz identyfikacja wizualna pozwoliły na realizację jeszcze bardziej efektywnych działań marketingowych i sprzedażowych na zagranicznych rynkach oraz wyraźniejsze podkreślenie głównych wartości. Firma zaznacza, że od początku kieruje się czterema podstawowymi wartościami: Human, Tech, Team, Fair Play. Human, ponieważ główną wartością Jit są ludzie, ich wkład w tworzenie firmy oraz wiedza wykorzystywana do technologicznych wyzwań stawianych przez klientów. Tech, ponieważ technologia jest największą pasją pracowników Jit. Team, ponieważ umiejętność budowania zespołów dostosowanych do potrzeb klientów to coś, w czym Jit jest naprawdę dobry. Fair Play, ponieważ firma potrafi budować solidne relacje oparte na zaufaniu i otwartości z klientami oraz współpracownikami.

Jasne plany i konkretne cele

Mając na koncie wiele projektów ukończonych z sukcesem, Jit jest gotowy na kolejne wyzwania. Fakt, że referencje zdobyte od wielu klientów są głównym źródłem pozyskiwania nowych parterów biznesowych, jest dla Jit Team powodem do dumy. Firma właśnie rozpoczęła współpracę z kolejnym norweskim klientem oferującym, usługi z zakresu obrotu papierami wartościowymi. Przyszłość branży jest niezwykle obiecująca, a możliwości wciąż rosną. Celem Jit Team jest utrzymanie bliskich relacji z obecnymi klientami i dalsza ekspansja na rynki zagraniczne.

The human factor of IT

Sukcesy Jit Team są zasługą wszystkich pracowników. „Jit Team to nie tylko praca nad projektami, lecz także tworzenie wspólnoty, w której każdy czuje się częścią czegoś ważnego” – podkreślają założyciele firmy. Szkolenia wewnętrzne, technologiczne meetupy, spotkania integracyjne i rodzinne oraz wspólne rozwijanie pasji tworzą wyjątkowe warunki współpracy dla pracowników, ale również dla klientów. Ludzie to wartość sama w sobie, więc warto częściej niż zwykle docenić ich wkład i zaangażowanie.

Każda branża, w większym lub mniejszym stopniu, potrzebuje oprogramowania. Zmiany w sposobie świadczenia usług i wprowadzenie coraz bardziej zaawansowanych technologii przestają być wyjątkiem. Technologie wdrażają ludzie i to właśnie ludzkie relacje są podstawą The human factor of IT.

Więcej o firmie:  https://www.jit.team/
C.M
Źródło Gdynia.pl  / Forbes.pl

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie