Detektor ruchu w gdyńskim monitoringu // fot. Marcin Mielewski
Z Gdyni

Gdyński ,,Detektor Tłumu”

System monitoringu w Gdyni pozwala w tej chwili nie tylko na rejestrację obrazu, ale również analizę różnych elementów otoczenia, w tym na liczenie obiektów, osób, pojazdów, momentu przekraczania wyznaczonej linii, detekcję ruchu i kontrolę przepustowości przejść dla pieszych.

– Smart City to przede wszystkim miasto, które może poszczycić się niezwykle wysoką jakością życia i miasto, które potrafi wykorzystać nowe technologie, aby tę jakość życia stale podnosić – powiedział Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Jednym z takich elementów, który dla nas wszystkich jest niezwykle ważny, jest oczywiście bezpieczeństwo. W sferze bezpieczeństwa mamy bardzo wiele rozwiązań, które mogą pozwalać nam reagować skuteczniej, szybciej i bardziej celowo. Jednym z takich podstawowych elementów jest oczywiście monitoring miejski. W Gdyni od kilku dni, oprócz tego, że patrzymy w kamery, patrzymy w obraz, co dzieje się w mieście, mamy włączony system, który służy temu, abyśmy w sposób automatyczny wykrywali wszystkie te miejsca, w których występują skupiska osób. Taka analityka zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo, a także podnosi efektywność działań w dobie panującej pandemii.

Jedną z bardziej rozbudowanych funkcji analitycznych, w którą wyposażone są niektóre modele kamer jest technologia zliczania oraz ta bardziej rozbudowana, czyli „detekcja tłumu”. Alarmy mogą być również kierowane do systemu zarządzania sygnałem wizyjnym w celu inicjowania rozbudowanych scenariuszy alarmowych.

Analityka obrazu VCA, w którą są wyposażone kamery Bosch pozwala na identyfikację różnego rodzaju zachowań w przestrzeni publicznej. Tak zwana „detekcja tłumu„, która funkcjonuje w tych kamerach, pozwala na wychwycenie skupisk ludzi, którzy gromadzą się w jednym miejscu. Wtedy system generuje odpowiedni alarm.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x