Z Gdyni

Gdyńska Trójka po raz kolejny najlepsza na Pomorzu

Gdyńska Trójka po raz kolejny najlepsza na Pomorzu // fot. Jan Ziarnicki

Uczniowie, a obecnie absolwenci Gimnazjum nr 24 przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej po raz kolejny mogą pochwalić się najlepszymi wynikami egzaminów końcowych w Trójmieście i na Pomorzu. Jest to również jeden z najlepszych rezultatów w Polsce.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku ogłosiła uzyskane przez gimnazjalistów z poszczególnych szkół wyniki w przeprowadzonym pod koniec kwietnia br. egzaminie gimnazjalnym. Po raz kolejny najlepsze wyniki w województwie pomorskim oraz jedne najlepszych w kraju uzyskali absolwenci Gimnazjum nr 24 przy III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni – łącznie 88 gimnazjalistów w trzech klasach.

Średnie wyniki z poszczególnych części egzaminu w Gimnazjum nr 24 w Gdyni:

  • język polski: 86,8 %,
  • historia i WOS: 85,3 %,
  • matematyka: 88,8 %,
  • przyroda: biologia-chemia-fizyka-geografia: 83,4 %,
  • j.angielski-poziom podstawowy: 99,8 %,
  • j.angielski-poziom rozszerzony: 98,4 %.

Najwyższy wynik na egzaminie uzyskała Zofia Szczekocka z klasy III A dwujęzycznej z językiem angielskim (Middle Years Programme – International Baccalaureate Organization). Zosia z każdej z pięciu części egzaminu zdobyła maksymalną liczbę punktów, czyli 100%. Jedynie z egzaminu z historii i WOS-u wybitna uczennica gimnazjum gdyńskiej Trójki uzyskała „tylko” 94%.

Podobnie jak większość, bo ponad 98% absolwentów Gimnazjum nr 24, również Zosia zamierza kontynuować swoją edukację w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni.

Gratulujemy wyników!

Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x