mł. insp. Sławomir Pachura - nowy Komendant Miejski Policji w Gdyni // fot. Marcin Mielewski
Na sygnale Z Gdyni

Gdyńska policja ma nowego komendanta

Mł. insp. Sławomir Pachura został nowym Komendantem Miejskim Policji w Gdyni. Uroczystość powołania go na to stanowisko odbyła się w środę, 28 sierpnia. Zajął on miejsce insp. Roberta Leksyckiego, który kierował gdyńską policją do lutego br. Pachura wcześniej był pierwszym zastępcą komendanta Miejskiego Policji w Gdyni. A od lutego pełnił obowiązki komendanta. Podczas uroczystości powołano również zastępców szefa gdyńskiej policji. Pierwszym zastępcą został nadkom. Robert Ronduda. Stanowisko zastępcy otrzymał też podinsp. Marcin Czajkowski. 

Zmiana warty w gdyńskiej policji. 28 sierpnia powołano nowe kierownictwo. Uroczystość odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni. Uczestniczyli w niej m.in.: prezydent Wojciech Szczurek, sekretarz miasta Rafał Klajnert oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni Andrzej Bień, a także kadra kierownicza gdyńskiej komendy. Powołania nowym komendantom wręczył nadinsp. Jarosław Rzymkowski, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

– To druga pod względem wielkości jednostka naszego garnizonu, dlatego jej praca wpływa na wizerunek i efekty naszej pracy w całym województwie pomorskim. Powołałem na stanowiska trzech funkcjonariuszy, którzy nie są nowi w tej jednostce. Pełnili służbę właśnie tutaj i się sprawdzili. Dbali o bezpieczeństwo Gdyni z dobrymi efektami. Jestem przekonany, że powołanie właśnie tych osób na stanowiska kierownicze jest gwarancją tego, że gdyńska jednostka będzie niezmiennie jednostką wyróżniającą się w województwie pomorskim. Gratuluję Panom i życzę spokojnej służby oraz wielu sukcesów – mówił podczas uroczystości nadinsp. Jarosław Rzymkowski, komendant wojewódzki policji w Gdańsku.

Stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni objął mł. insp. Sławomir Pachura. Pierwszym zastępcą został nadkom. Robert Ronduda. Natomiast na stanowisko zastępcy powołano podinsp. Marcina Czajkowskiego.

– Chciałem serdecznie podziękować za zaufanie. To dla mnie zaszczyt, że mogę stanąć na czele Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Zdaję sobie sprawę z ogromu zadań, który biorę na swoje barki. Postaram się wszystkiemu podołać i sprawić, aby gdyńska policja była skuteczna, sprawna i żeby cieszyła się zaufaniem społecznym – mówił podczas uroczystości mł. insp. Sławomir Pachura, nowy Komendant Miejski Policji w Gdyni.

Nowego komendanta przywitał także prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który złożył mu gratulacje.

– To ważny dzień nie tylko dla gdyńskiej policji, ale też istotne wydarzenie w życiu naszego miasta. W życiu policjanta znajomość swojego fachu i miejsca, w którym się funkcjonuje, to w sporej mierze klucz do skutecznej pracy. Myślę, że to, iż pan generał wybrał do tych ról doświadczonych policjantów, z którymi mieliśmy okazję współpracować przy wielu różnych działaniach, jest nie tylko uznaniem dla całego zespołu gdyńskiej policji, ale także istotnym elementem świadomości, że znając nasze miasto będą mogli oni działać pewnie i skutecznie. Zarówno mieszkańcy, jak i gdyński samorząd, wysoko cenią pracę gdyńskich policjantów. Życzę panom konsekwencji w kontynuowaniu linii poprzedników, ale również odwagi do tego, żeby w kierowaniu placówką nadawać także twórczy i osobisty wkład. Doświadczenie z młodością to zawsze najlepsze połączenie. Przy okazji chciałbym też podziękować wszystkim gdyńskim policjantom. Kończymy okres wakacyjny, który był niezwykle intensywny nie tylko dla policjantów. Mieliśmy wiele wspaniałych imprez. One cieszą, ale zawsze wiążę się z nimi ogromna odpowiedzialność. Wszystkie przebiegły bezpiecznie i spokojnie dzięki Państwa pracy – mówił podczas uroczystości Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Nowe kierownictwo gdyńskiej policji 

Mł. insp. Sławomir Pachura do służby w policji wstąpił we wrześniu 1993 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał pełniąc służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach. W tym czasie ukończył również studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, po których został mianowany na pierwszy stopień oficerski. Od 2000 roku jest związany z gdyńską komendą, gdzie rozpoczął służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu. Potem zajmował stanowiska Zastępcy Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu, a później naczelnika tegoż wydziału, Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oraz Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni. W 2015 roku powołany został na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni. Nadzorował pion dochodzeniowo-śledczy. Od lutego 2019 roku pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

Nadkom. Robert Ronduda służbę w policji pełni od 1996 roku, od początku w komisariatach podległych Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni. W 2009 roku po ukończeniu edukacji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie został awansowany na pierwszy stopień oficerski. Służbę na stanowiskach kierowniczych rozpoczął w 2012 roku obejmując stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni Witominie. W 2014 roku został Komendantem tejże jednostki. W 2015 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu, a w 2016 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni nadzorującego pion prewencji. Od maja 2019 roku pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

Podinsp. Marcin Czajkowski służbę w policji rozpoczął w 1991 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie. Następnie pełnił służbę w Komendzie miejskiej Policji w Gdańsku i Komendzie Powiatowej Policji w Pucku. W 2010 roku po przeniesieniu z KPP w Pucku został ekspertem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni i w tym samym roku został jego Naczelnikiem. Od maja 2019 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

mł. insp. Sławomir Pachura odbiera powołanie na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni z rąk nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku // fot. Marcin Mielewski

mł. insp. Sławomir Pachura odbiera powołanie na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni z rąk nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku // fot. Marcin Mielewski.
 Autor: Magdalena Czernek // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie