Gdynia: Portal na czas epidemii
Porady prawne Przepisy i zarządzenia Redakcja poleca Warto wiedzieć Z Gdyni

Gdynia: Portal na czas epidemii

Witryna www.koronawirus.um.gdynia.pl powstała dla gdynian i z myślą o nich. To miejsce, które w pigułce prezentuje aktualną wiedzę na temat wirusa, obowiązujących zasad bezpieczeństwa oraz funkcjonowania w czasie epidemii.

Ta strona to kompendium wiedzy dla każdego. Pozwala sprawnie znaleźć odpowiedzi na wiele tematów we własnych czterech kątach, bez potrzeby wyjścia. Portal ma przejrzysty układ, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka widać, gdzie należy kliknąć, aby zdobyć potrzebne informacje. Umożliwiają to zakładki tematyczne.

Strona została podzielona na osiem kategorii. Pierwsza z nich to: „Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie”. Można się tam dowiedzieć więcej na temat samego wirusa, o tym, jak się przenosi czy jak zmniejszyć ryzyko zakażenia. Są tam też informacje, gdzie uzyskać pomoc w przypadku wystąpienia objawów choroby.

„Informacje dla seniora”, to niezbędnik wiedzy dla osób starszych i ich bliskich.

„Komunikacja miejska” zawiera informacje o tym, jak korzystać z transportu publicznego oraz gdzie kupić bilety. Nie zabraknie również wzmianek o zmianach w funkcjonowaniu ZKM Gdynia.

„Edukacja i nauka” to zakładka dla uczniów i rodziców na temat zdalnej nauki w gdyńskich szkołach.

„Informacji dla przedsiębiorców”, gdzie mogą oni sprawdzić, jakie rozwiązania i wsparcie przygotowało dla nich miasto na czas epidemii.

„Sprawach urzędowych” każdy mieszkaniec dowie się więcej na temat tego, jak załatwić niezbędne sprawy telefonicznie lub przez internet.

„Ważne telefony do służb”, czyli informacje o tym, gdzie uzyskać pomoc lub wsparcie w sytuacji epidemii oraz jak skontaktować się z policją czy strażą pożarną.

„Wszystko, co musisz wiedzieć na temat kwarantanny”. jak wygląda kwarantanna, kto jej podlega oraz co można, a czego nie można podczas niej robić.

Wszystkie treści zamieszcza i na bieżąco aktualizuje Gdyńskie Centrum Kontaktu, na podstawie informacji z portalu internetowego gdynia.pl.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x