Gdynia otoczy opieką groby zasłużonych // fot. M. Puszczewicz
Z Gdyni

Gdynia otoczy opieką groby zasłużonych

Gdynia rozpoczęła program, którego celem jest poszukiwanie rodzin uczestników walk o niepodległość pochowanych na gdyńskich nekropoliach. Ich groby będą otoczone opieką. Wydział Ochrony Dziedzictwa Urzędu Miasta Gdyni apeluje też, by bliscy podzielili się historiami ich życia.

Pracownicy Zarządu Cmentarza Komunalnego ewidencjonują groby na miejskich nekropoliach. Sprawdzają napisy na nagrobkach pod kątem informacji o zasługach pochowanych, stan nagrobków oraz czy są one opłacone. Na samym Cmentarzu Witomińskim w 40 kwaterach znajduje się 33 tysiące grobów.

– Niestety, nie na wszystkich płytach nagrobnych znajdują się informacje o zasługach zmarłych. Dlatego apeluję do tych, u których w rodzinie byli uczestnicy walk o wolność i zostali pochowani w Gdyni, aby zgłaszali ten fakt. To na pewno przyspieszy i znacznie ułatwi nasze działanie – mówi Marek Stępa, naczelnik Wydziału Ochrony Dziedzictwa.

Pochowanych w Gdyni zasłużonych na rzecz walki o wolność i niepodległość zgłaszać można mailowo na adres wydz.ochrony.dziedzictwa@gdynia.pl lub telefonicznie pod nr tel. 58 66 88 330

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie