Redakcja poleca Z Gdyni

Gdynia kupi mieszkania

fot. MGGP Aero / gdynia.polska3d.pl

Miasto poszukuje możliwości kupna mieszkań w północnych dzielnicach Gdyni, fot. MGGP Aero / gdynia.polska3d.pl

Jesteś właścicielem mieszkania w jednej z północnych dzielnic Gdyni? Planujesz jego sprzedaż? Być może kupi je od Ciebie miasto! Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji czeka na oferty, które spełnią określone warunki, m.in. powierzchnia od 40 do 60 metrów kwadratowych.

Gdynia planuje powiększenie swoich zasobów mieszkań komunalnych. Oprócz budowy zupełnie nowych mieszkań, które obecnie powstają między innymi przy ulicy Dickmana, miasto może kupić je także na tzw. rynku wtórnym. Urzędnicy czekają na konkretne oferty od właścicieli, których lokale spełniają określone warunki.

Szukamy mieszkań na północy

Jakie parametry powinno mieć przyszłe mieszkanie komunalne? Jak informuje Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, pod uwagę są brane jedynie te, które znajdują w obrębie granic administracyjnych – w tym przypadku chodzi o północne dzielnice, czyli Oksywie, Obłuże, Pogórze i Babie Doły.

Lokale muszą posiadać określoną powierzchnię – nie mniej niż40 metrów kwadratowych i nie więcej niż 60 metrów kwadratowych. Preferowane są mieszkania na niskich kondygnacjach bądź z dostępem do windy. Gdynia może nabyć prawo odrębnej własności lokali mieszkalnych wraz z udziałami w prawie własności lub prawie użytkowania wieczystego w nieruchomości wspólnej.

Zainteresowany/zainteresowana? Złóż ofertę!

Z ogólnymi warunkami składania ofert można zapoznać się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Gdyni lub w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miasta Gdyni (Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, pok. 439).

Dodatkowe informacje na temat składania ofert pod nr tel. 58-668-85-12 oraz 58-668-85-53 i na stronach internetowych: w zakładce „Nieruchomości” Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Gdyni oraz w zakładce „Nabycie lokali” na www.investgdynia.pl.

Aktualnie w miejskich zasobach znajduje się ponad 5200 mieszkań komunalnych. Przypomnijmy, że Gdynia nowe lokale na własnych gruntach buduje w tej chwili przy ulicy Dickmana, gdzie docelowo powstanie 30 nowych mieszkań przystosowanych pod potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Zakończenie inwestycji jest planowane na drugą połowę 2020 roku.

Autor: Kamil Złoch/gdynia.pl

Powiązane tematycznie

Nowe trasy rowerowe w mieście

Redakcja

Nieudana podróż samolotem. Na jakich zasadach można dochodzić odszkodowania po wakacjach?

Redakcja

Nie ma zgody na ksenofobię

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie