Na zdrowie Za miedzą

Gdański Test Coopera – sprawdź swoją kondycję fizyczną w 12 minut!

Sprawność fizyczna, zdrowy styl życia – takie idee propaguje Gdańsk. Miasto wspólnie z AZS Centralnym Ośrodkiem Sportu Akademickiego, już 26, 27 września, zapraszają do udziału w gdańskim Teście Coopera. Impreza odbędzie się w Kompleksie Sportowym przy al. Grunwaldzkiej 244. Udział jest bezpłatny dla wszystkich chętnych.

Test to metoda opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega on na 12 minutowym, nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania wytrzymałości i sprawności wszystkich grup społecznych.

Ideą Gdańskiego Testu Coopera jest promocja zdrowego stylu życia, utrwalenie pozytywnego wizerunku miasta oraz integracja mieszkańców. W teście mogą wziąć udział wszyscy niezależnie od wieku czy poziomu aktywności fizycznej. Ci, którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero planują rozpocząć, wysportowani i chcący poprawić swoją wydolność. We wspólnym biegu udział mogą wziąć całe rodziny, uczniowie, studenci.

Gdański test Coopera to wydarzenie bezpłatne, istnieje możliwość zapisów online tutaj lub w biurze zawodów, w dniu imprezy.

Czwartek, 26.09, godz. 10.00 – 19.00

Piątek, 27.09, godz. 9.00 – 14.00

Podczas wydarzenia przewidziane są też dodatkowe atrakcje dla uczestników, poczęstunek regeneracyjny i nagrody.

Nagrody dla najaktywniejszych szkół

Szkoły, które przyprowadzą największą liczbę uczniów, otrzymają bony na sprzęt sportowy.

 Joanna Bieganowska
Urząd Miejski w Gdańsku

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie