Gdański szpital psychiatryczny w kwarantannie
Gdańsk, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza - fotopolska.eu
koronawirus Redakcja poleca Za miedzą

Gdański szpital psychiatryczny w kwarantannie

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku w całości objęty kwarantanną. W placówce obecność patogenu stwierdzono już 15 osób z personelu. Jak mówi Lidia Metel-Czarnowska, rzecznik prasowy szpitala, ewakuacja nie jest planowana. Izba przyjęć została zamknięta do 3 maja. Pacjenci kierowani są do innych szpitali.

Lecznicę opuści część pacjentów w najlepszym stanie zdrowia – mówi Arkadiusz Bobowski, pełniący obowiązki dyrektora placówki. Osoby te będą w kwarantannie domowej. Przejdą test na obecność patogenu.

Po południu Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny poinformował, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u kolejnych 22 osób z terenu województwa pomorskiego – 20 osób z Gdańska, jednej z powiatu gdańskiego i jednej z powiatu tczewskiego. Sumując, według danych Ministerstwa Zdrowia, w sobotę na Pomorzu obecność patogenu potwierdzono łącznie u 39 osób: 29 z Gdańska, czterech z Gdyni, trzech z powiatu gdańskiego, jednej z powiatu tczewskiego, jednej ze starogardzkiego i jednej z kartuskiego.

Najpoważniejszym ogniskiem zakażeń w województwie jest DPS Polanki, gdzie dotychczas odnotowano 65 zakażeń, w tym 45 dotyczy pensjonariuszy, a 20 pracowników. 13 nowych przypadków to pracownicy szpitala psychiatrycznego a dwa – szpitala im Kopernika – informuje w mediach społecznościowych Tomasz Augustyniak, Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Na Pomorzu zakażonych koronawirusem jest 296 osób.

źródło: https://radiogdansk.pl/

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x