Gdańsk
Za miedzą

Gdańsk w kolejnym prestiżowym rankingu!

Znany i niezwykle popularny portal poświęcony podróżom – European Best Destinations właśnie opublikował kolejny turystyczny ranking. Tym razem nietypowy, bo związany z pandemią koronawirusa. Wybrano 20 lokalizacji, do których można bezpiecznie podróżować – „European Safest Destinations”. W tym zestawieniu znalazł się także Gdańsk.

Jakie były kryteria wyboru? Przede wszystkim każde z miejsc na liście musiało odznaczać się przestrzeganiem rygoru sanitarnego oraz niską ilością zakażeń COVID-19. Dodatkowym atutem każdej lokalizacji jest duża liczba i bliskość szpitali oraz obecność wykwalifikowanego personelu medycznego.
Kto więc znalazł się na liście? Są tu takie miasta jak Tbilisi, Wiedeń, Batumi, Zagrzeb, Kotor, Rijeka, Sibiu, Wilno i Ryga. Drugim polskim miastem w zestawieniu obok Gdańska jest Warszawa. Oprócz tego wskazano bezpieczne regiony, np. Maltę, Tajgę w Finlandii, Algarve czy wyspę Korfu.

Pełną listę najbezpieczniejszych lokalizacji w Europie, wraz z opisami, można znaleźć tutaj:
https://www.europeanbestdestinations.com/best-of-europe/coronavirus-safest-holiday-destinations/

Słowem, można śmiało pakować rzeczy i przyjeżdżać do Gdańska. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się lato.

Michał Brandt

Michał Brandt
Gdańska Organizacja Turystyczna

 

 


 

reklama

 

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie