Fot. Archiwum WSSE w Gdańsku
Na zdrowie Za miedzą

Gdańsk/ Uniwersytet przekazał aparaturę do wykrywania koronawirusa

Uniwersytet Gdański przekazał Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej specjalistyczną aparaturę do wykrywania zakażeń koronawirusem – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Gdańskiego Beata Czechowska-Derkacz.

„W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i ogromnymi potrzebami służb medycznych oraz sanitarnych w tej nadzwyczajnej sytuacji w zakresie leczenia chorych oraz wykrywania zakażeń Uniwersytet Gdański przekazał Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku specjalistyczna aparaturę”

– powiedziała Czechowska-Derkacz.

Jest to termocykler Light Cycler 480 II do oznaczeń materiału genetycznego wirusa w technologii RT-PCR w czasie rzeczywistym. To wysokospecjalistyczna aparatura, która umożliwia przeprowadzanie testów wykrywania zakażeń koronawirusem.

Liczba wykonywanych przez WSSE potrzebnych analiz może dzięki temu zostać podwojona.

Fot. Archiwum WSSE w Gdańsku

PAP – Nauka w Polsce, Krzysztof Wójcik

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie