Kultura

„Fortepiany Wolności”

To cykl kameralnych koncertów zainaugurowany w ubiegłym roku dziesięcioma recitalami. Występy odbywały się w przestrzeni miejskiej Łodzi, w miejscach, które były zaskakujące i dla publiczności, i dla wykonawców. Innowacyjne podejście do formuły koncertów sprawiło, że cieszyły się one powodzeniem wśród publiczności oraz zainteresowaniem mediów. 

Tak dobre przyjęcie sprawiło, że w 2019 r. fortepianowa opowieść tym razem zostanie skierowana do młodej publiczności najpopularniejszych letnich festiwali: łódzkiego Foto Festiwalu, katowickiego Off Festivalu, wrocławskich Nowych Horyzontów, Dwóch Brzegów w Kazimierzu Dolnym oraz gdyńskiego Open’er Festivalu. Każda z tych imprez od lat wzbogaca polską kulturę, a uczestnicy dzięki żywemu kontaktowi z kulturą są uwrażliwiani na świat, który ich otacza. Otwarta formuła koncertów z cyklu „Fortepiany Wolności” jest zbliżona do popularnych flash mobów.

Program poszczególnych gdyńskich recitali zostanie ściśle powiązany ze specyfiką wspomnianych festiwali oraz zainteresowaniami, jakie wykazuje ich publiczność. Poza obecnymi w zeszłym roku arcydziełami: T. SikorskiegoP. SzymańskiegoK. Głowickiej, wykorzystany zostanie idiom filmowy, jazzowo-rockowy oraz elektroniczny. W Gdyni do gwiazd młodej pianistyki klasycznej: M. Walentynowicz – dołączą mistrzowie improwizacji: J. DudaK. Sokołowski.

Program wydarzeń Fortepiany Wolności w Gdyni:

Muzeum Emigracji w Gdyni, 5 lipca, 18.00 – Joanna Duda gra BacewiczSikorskiego i Lutosławskiego 
Konsulat Kultury w Gdyni,    6 lipca, 12.00 – Małgorzata Walentynowicz gra Głowicką 
Muzeum Miasta Gdyni,        7 lipca, 12.00 – Kuba Sokołowski gra Koniecznego i Pawlika

Powiązane tematycznie

Srebro dla gdyński chóru „Razzle Dazzle”

Kultura i rozrywka

Na szachownicy z Łukaszem Targoszem

Kultura i rozrywka

Gruzińska taneczna energia w Gdynia Arenie

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie