Z Gdyni

„Formy Towarzyskie” – jesienny festiwal nad morzem

W dniach 20 września-24 listopada orłowska plaża i park Kolibki staną się scenerią interaktywnych projektów i sensorycznych spotkań. Rusza festiwal „Formy Towarzyskie”, czyli warsztaty, gra miejska, projekcje filmowe, spacery oraz mini plener fotograficzny.

Orłowska plaża i park w Kolibkach staną się scenerią sensorycznych spotkań, do których nie potrzeba fachowej wiedzy ani kuratorskiego komentarza. Wystarczy wybrać się na spacer.

Na potrzeby festiwalu zaprojektowano trzy interaktywne formy przestrzenne: świetlną, dźwiękową i widokową. Stworzą one malowniczy spacerowy szlak, pozwalający na nowo odkryć urodę Orłowa.

Pierwszym punktem na festiwalowej trasie będzie nieregularna, rozproszona forma świetlna, rozpięta pomiędzy drzewami na skraju parku, wskazująca i oświetlająca drogę na plażę. Będzie reagować na dźwięk i ruch zbliżających się do niej spacerowiczów, rozświetlając leśną ścieżkę. Forma dźwiękowa umieszczona zostanie na plaży. Rolą tej uformowanej na kształt wielkoskalowej muszli lub jaskini instalacji będzie kondensowanie dźwięków morza.

Ostatnia z festiwalowych instalacji – forma widokowa – zachęci do obserwacji i kontemplacji nadmorskich widoków. Dzięki specjalnej soczewce, umieszczona na podwyższeniu podłużna kapsuła umożliwi podziwianie detali krajobrazu w zupełnie nowych okolicznościach, bez względu na warunki atmosferyczne.

W trakcie festiwalu Fundacja MOZI zaprasza do udziału w warsztatach dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz projekcjach filmowych. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy. Harmonogram i rejestracja na www.formytowarzyskie.pl.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Mozi współfinansowane jest przez miasto.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie