Biznes Pomoc i wsparcie Redakcja poleca

Firma w pandemii? Sięgnij po doradztwo

Prowadzisz firmę w Gdyni i masz problem związany ze zmianami na rynku w czasie pandemii? Profesjonalne doradztwo wskaże ci odpowiednią drogę, która może uratować biznes. Przedsiębiorcy znów mogą pobierać bezpłatne vouchery na wsparcie doradcze w ramach Gdyńskiego Falochronu. W ofercie pomoc z zakresu biznesu, strategii, marketingu, a nawet… coachingu, który pomoże przezwyciężyć nieporozumienia i obawy.


Już w zeszłym roku ciągłe zmiany w obostrzeniach związanych z pandemią i lockdowny poszczególnych branż sprawiły, że część firm w krótkim czasie znalazła się nad przepaścią. Wówczas pojawiają się dwie opcje: poddanie się lub szukanie wszystkich dostępnych rozwiązań, które mogą uratować biznes przed porażką.

W Gdyni w szukaniu szans na przetrwanie pomaga samorząd. Powróciły dobrze znane lokalnym przedsiębiorcom bezpłatne usługi doradcze, za które miasto nagrodzono prestiżowym tytułem „Innovation in Politics Awards 2020” dla najbardziej innowacyjnego projektu o charakterze gospodarczym.

Doradztwo, które pomaga przetrwać


Od poniedziałku, 15 marca w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości znów można otrzymać vouchery, które uprawniają do skorzystania z usług jednej z firm zajmujących się na co dzień profesjonalnym doradztwem. To jedna z form wsparcia przedsiębiorców w ramach Gdyńskiego Falochronu.

Podobnie jak w zeszłorocznej edycji firmy borykające się z trudnościami mogą liczyć na wiedzę i doświadczenie ekspertów w kilku kluczowych obszarach dotyczących działalności gospodarczej, takich jak:

  • doradztwo biznesowe (m.in. zasady prowadzenia firmy, e-biznes, porady podatkowe, konsultacje i porady prawne, konsultacje z zakresu księgowości, przedstawienie możliwości skorzystania z ulg podatkowych lub tych wprowadzonych tarczami antykryzysowymi),
  • doradztwo strategiczne (m.in. analiza ryzyka nowych inwestycji, problemy finansowe i komunikacyjne w firmie, wprowadzenie nowej usługi/ produktu, zmiany wewnątrz organizacji, weryfikacja stanu obecnego i potencjału firmy),
  • doradztwo marketingowe (m.in. budowanie strategii marketingowej, pozyskiwanie klientów, wykorzystanie mediów społecznościowych, Google Ads, Google Analytics i stron internetowych),
  • doradztwo psychologiczne / coaching (m.in. pomoc w określeniu i realizacji własnych celów i potrzeb, wsparcie w procesie podejmowania decyzji, budowanie pozytywnych relacji i rozwiązywanie konfliktów, wsparcie psychologiczne w sytuacjach kryzysu lub wypalenia).


Vouchery można wykorzystać na usługi jednej z łącznie siedmiu firm. Dlaczego warto sięgnąć po doradztwo? Kontakt ze specjalistą pozwoli trafniej zdiagnozować pozycję przedsiębiorstwa i poszukać odpowiednich rozwiązań dostosowanych do sytuacji. Często działania wskazane przez profesjonalnego doradcę przynoszą konkretne efekty i wprost przekładają się na wyniki, co podkreślali przedsiębiorcy korzystający z voucherów.

– Proponowane przez nas doradztwo okazało się innowacyjnym podejściem nawet w skali międzynarodowej. Głosy przedsiębiorców, który skorzystali z profesjonalnych porad, potwierdzają, że pomogły im one stanąć na nogi, a czasem zweryfikować swoje myślenie o firmie w najtrudniejszym momencie. Skutki naszego wsparcia skierowanego do przedsiębiorców są poza tym absolutnie wymierne. Po pierwszej fali pandemii, która wiązała się z najbardziej restrykcyjnym lockdownem, w Gdyni liczba nowych działalności gospodarczych znacznie przewyższała liczbę tych likwidowanych. Optymistycznym wskaźnikiem jest też niższa stopa bezrobocia niż w całym kraju i województwie, która potwierdza, że do tej pory trudności pandemiczne nie pokonały gdyńskiej gospodarki – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Warto przypomnieć, że w 2020 roku, podczas pierwszej edycji programu, z bezpłatnego doradztwa skorzystało 100 gdyńskich firm, które pobrały 239 godzinnych voucherów.

Jak skorzystać?


Tegoroczna edycja bezpłatnego doradztwa trwa od 15 marca do 30 czerwca 2021 roku. Jest kierowana do lokalnych przedsiębiorców, którzy nie korzystali z porad w ramach Gdyńskiego Falochronu w 2020 roku. Z uwagi na reżim sanitarny i zasady bezpieczeństwa, konsultacje z doradcami odbywają się telefoniczne lub online – w formie video (np. za pośrednictwem Skype).

Usługi są realizowane na podstawie voucherów, które wydaje Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości na wniosek zainteresowanych. Każdemu przedsiębiorcy przysługuje limit maksymalnie 3 voucherów (każdy obejmuje godzinę usługi doradczej) i wyłącznie w jednym z dostępnych zakresów.

Gdyńska firma chcąca skorzystać z doradztwa, może zgłosić się mailowo na adres: falochron.doradcy@gdynia.pl, podając pełne dane, tj.: nazwę przedsiębiorstwa, NIP, adres wykonywania działalności, numer telefonu i dane osoby do kontaktu. Trzeba też wskazać, z usług którego doradcy chce się skorzystać. Dodatkowo w zgłoszeniu należy zawrzeć oświadczenie, że firma nie korzystała z porad w ramach Falochronu 2020.

Po weryfikacji w CEIDG/KRS firma otrzyma voucher z trzema indywidualnymi kodami do wykorzystania u wybranego wcześniej doradcy. Taką samą wiadomość dostaje doradca. Vouchery są ważne przez miesiąc, licząc od dnia wydania (nie dłużej niż do 30 czerwca 2021).

Więcej informacji, zasady korzystania i listę dostępnych doradców można znaleźć na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, w zakładce „Wsparcie doradcze”.

Autor: Kamil Złoch UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x