Kultura

Finał przeglądu teatralnego „Kurtyna”

Finał przeglądu teatralnego „Kurtyna”

Mały Kack na kilka dni zamienił się w centrum sztuki teatralnej. Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gdyni.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ze względu na nieobecność Marka Hermanna, gdyńskiego społecznika i wieloletniego radnego dzielnicy Mały Kack, który silnie wspierał Przegląd Teatrów Amatorskich od samego początku i był jednym z jego pomysłodawców. Organizatorzy dla uczczenia pamięci o zmarłym niedawno przyjacielu postanowili nadać przeglądowi jego imię. Tegoroczną edycję przeglądu na cześć 100. rocznicy przyłączenia Kaszub do Polski urozmaicają kaszubskie akcenty.
30 listopada o godzinie 15.00 odbędzie się finał przeglądu. „Kurtynę” zamknie koncert zespołu Arka Noego. Wstęp wolny.
W parafii w Małym Kacku zaprezentowało się 28 grup, w tym amatorzy z Wejherowa, Bolszewa, Rumi, Gdyni, ale także z Biskupca, Kłodzka, Piły, Kalisk czy Warszawy. Wydarzenie ma charakter integracyjny. Grupy w swoich sztukach poruszają tematy ważne, ponadczasowe, często dotykające sfery duchowej.
Organizatorem Przeglądu Teatrów Amatorskich „Kurtyna” jest Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Małym Kacku. Projekt dofinansowano ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.
Wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który ufundował Złotą Kurtynę oraz dwie nagrody specjalne.
Więcej na www.kurtynamalykack.pl.

Powiązane tematycznie

Nowa wystawa w Experymencie – TO TAKIE PROSTE

Redakcja

MIKOŁAJKOWE porady prawne Legalnej Kultury

Redakcja

86. Urodziny Dworca Morskiego

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie