Adam Modzelewski _fot. Krystian Szczęsny
Kultura Redakcja poleca Sport

Finał „Ninja Warrior Polska” zdominowany przez Pomorzan

Tor finałowy „Ninja Warrior Polska” wymaga od uczestników hartu ducha, pomysłowości i niemal nadludzkiej sprawności fizycznej. Zawodnicy mierzą się ze samym sobą, ale przede wszystkim muszą pokonać trasę pełną przeszkód, która sprawia, że z każdą minutą tracą siły. Przez 23 lata emisji programu w kilkudziesięciu krajach na świecie tylko 9 uczestnikom udało się przejść przez wszystkie finałowe przeszkody i zdobyć legendarną górę Midoryama. Czy w tym roku do tak elitarnego grona dołączy Polak? A może będzie to jeden z mieszkańców Trójmiasta? O tym przekonamy się już 13 października o godz. 20:05 w Polsacie!

27-letni Gdynianin Adam Josef Modzelewski interesuje się kulturystyką, trenuje także kalistenikę i street workout. Na swoim koncie ma wiele sukcesów w zawodach sylwetkowych. Jest twórcą kanału internetowego o nazwie ajthepolishamerican, który na YouTubie zyskał ponad 234 tysięcy subskrypcji. Na co dzień zajmuje się tworzeniem materiałów video. Pracował na planach reklamowych między innymi w Nowym Jorku i Los Angeles.

Adam Modzelewski fot Krystian Szczęsny

Mateusz Skrodzki jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Gdańsku oraz właścicielem szkoły gimnastycznej. Jak na sportowca przystało każdą wolną chwilę poświęca aktywności fizycznej, którą od najmłodszych lat chce zarażać swojego synka Bartka. Od występu w pierwszej edycji programu wszędzie dostrzega nowe przeszkody i wykorzystuje je, aby stać się wszechstronnym zawodnikiem Ninja.

Mateusz Skrodzki fot Krystian Szczęsny

Mieszkaniec Gdańska, 21-letni Jan Walczak na co dzień pracuje jako mechanik, a po godzinach oddaje się pasji, którą jest parkour. Na torze eliminacyjnym pokazał, że jest niesamowicie silny i że zawsze walczy do samego końca – to dało mu awans do wielkiego finału.

Dwudziestolatek Jan Tatarowicz jest studentem i sportowcem. Trenuje parkour, akrobatykę oraz gimnastykę. Od dwóch lat jest także zawodnikiem street workout oraz czynnie bierze udział w biegach OCR odnosząc w nich duże sukcesy. Swoje możliwości pokazał już w pierwszym odcinku programu.

Jan Tatarowicz fot_Krystian Szczęsny

Trener personalny z Gdańska Grzegorz Niecko w pierwszej edycji programu nie do końca spełnił swoje oczekiwania. Przez kontuzję barku nie był w stanie zakwalifikować się do finału. Tym razem udało się to bez problemu i ze stoickim spokojem Grzegorz pokonał wszystkie przeszkody torów eliminacyjnych zapewniając sobie występ w ostatnim odcinku show.

Grzegorz Niecko fot Krystian Szczęsny
Grzegorz Niecko fot Krystian Szczęsny

Wśród finalistów znalazł się także Michała Baryza z Gdańska, popularny model, fizjoterapeuta i influencer, który pojawił się w poprzedniej edycji programu. Z pewnością należy on do grona faworytów. Jako jedyny z zawodników mówi głośno o tym, że nie czuje się gotowy psychicznie na starcie z torem, jednak jest gotów walczyć z własnymi słabościami do ostatniej kropli potu.

Michał Baryza fot. Krystian Szczęsny

 

Finał „Ninja Warrior Polska” już we wtorek 13 października
o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x