Kultura

Filmowa majówka „Nakręć się”

Centrum Nauki EXPERYMENT (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza w dniach 1-3 maja w godz. 11.00-17.00 na filmową majówkę NAKRĘĆ SIĘ.

Od 1 do 3 maja wystawa Experymentu zmieni się w studio filmowe, w którym goście będą mieli okazję przenieść się w czasie i przestrzeni wykorzystując technologię greenscreen. Przekonają się, jak powstawały filmy w stylu Gwiezdnych wojen czy King Konga oraz stworzą animacje, ożywiając fantastyczne stwory. A dzięki współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową, na wystawie powstanie plan zdjęciowy wyposażony w profesjonalny sprzęt.

Filmowe atrakcje dostępne będą w ramach biletu wstępu.

Na wystawie pojawią się filmowe strefy:

– Strefa Planu Zdjęciowego, gdzie będzie można wcielić się w rolę reżysera, operatora, dźwiękowca, oświetleniowca i oczywiście gwiazdy wielkiego ekranu. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak kręcone są współczesne filmy.
– Strefa Green Sceen, na której całe rodziny przeniosą się w czasie i przestrzeni bez opuszczania Experymentu. Każdy z gości będzie mógł zaprezentować swoje zdolności przed kamerą. To niezapomniana okazja, żeby zaskoczyć bliskich, przesyłając im pozdrowienia z Marsa, dżungli, czy stoku narciarskiego.
– Strefa Animacji 2D i Stop Motion, gdzie każdy będzie miał szansę stworzyć animację techniką, która była stosowana w takich filmach jak Gwiezdne Wojny, Terminator czy King Kong. Dodatkowo jedno z interaktywnych stanowisk zmieni się w warsztat animacji 2D.
– Strefa Analogowego Montażu, na której edukatorzy opowiedzą, na jakim sprzęcie powstawały filmy przed dobą cyfryzacji. Goście zobaczą w akcji bardzo rzadko widywane już przyrządy, potrzebne do tworzenia i montowania filmu na kliszy.

Dodatkową atrakcją będą rodzinne warsztaty  SMARTFILMOWANIE, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak kręcić filmy smartfonem niczym profesjonaliści. Cena:  12 zł od osoby.

W czasie długiego weekendu majowego (29.04 do 5.05) wystawa będzie czynna w  jak w weekend (w godz. 10.00-19.00).
Szczegóły na experyment.gdynia.pl.

Powiązane tematycznie

Bulwar, plaża, morze i…książki

Gdynia Design Days 2019

Kultura i rozrywka

Globaltica w Klifie – wystawa plakatów i wspólne granie

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie