Informacja prasowa Kultura Młoda Gdynia Nauka Redakcja poleca

Experyment wraca do gry

Po kolejnej przerwie spowodowanej pandemią, w piątek Centrum Nauki Experyment ponownie otwiera się dla zwiedzających. Będzie funkcjonowało zgodnie z wytycznymi sanitarnymi i obowiązującymi przepisami. Poza tym wciąż będzie można korzystać z wybranych propozycji Experymentu online.

 
W piątek, 5 lutego Centrum Nauki Experyment w Gdyni ponownie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. Instytucja będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach 9:00-18:00, a w weekendy – od godz. 10:00 do godz. 19:00. Experyment będzie działał zgodnie z wytycznymi sanitarnymi i aktualnymi przepisami. Co oznacza między innymi, że na 15 m2 może przebywać tylko 1 osoba.

Odwiedzając Experyment, należy pamiętać o założeniu maseczki i zakryciu ust oraz nosa, częstej dezynfekcji rąk oraz zachowywaniu odległości od innych zwiedzających.

Na wystawach i przed wejściem do centrum umieszczone są dozowniki z płynami dezynfekcyjnymi. Pracownicy Experymentu monitorują zwiedzanie i dezynfekują stanowiska na bieżąco. Zgodnie z doświadczeniami z ubiegłego roku, część stanowisk zostanie wyłączona z ekspozycji. Takich rekomendacji udzielił wirusolog Łukasz Rąbalski.

Przed pójściem do Experymentu warto zapoznać się z obowiązującymi procedurami higienicznymi, które są dostępne na stronie internetowej tutaj. Bilety można kupować online, a w kasach płacić zbliżeniowo.

Poza tym Experyment w dalszym ciągu będzie działał w internecie. Już w najbliższy poniedziałek, 8 lutego rozpocznie się cykl zajęć online dla młodzieży w wieku 10-13 lat. Uczestnicy będą majsterkować, projektować i budować: „Weź to na warsztat”. A dla poszukujących oryginalnego prezentu na walentynki do nabycia są wciąż NaukoweLove BOXy.

Z kolei szczegółową ofertę zajęć edukacyjnych można znaleźć na stronie internetowej instytucji.

Autor: Magdalena Śliżewska // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x