fot. Pixabay/DariuszSankowski
fot. Pixabay/DariuszSankowski
Polityka Wersje i kontrowersje

Emeryci piszą do Pana Premiera

Składam wniosek o ustalenie kwoty wolnej od podatku dla emerytów, rencistów i opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych w wysokości 30 100,- złotych rocznie, to jest tyle ile mają posłowie i senatorowie.


Prezes Rady Ministrów R. P.

Aleje Ujazdowskie 1/3

00 – 583 WASZAWA

Dotyczy: kwoty wolnej od podatku dla emerytów i rencistów w 2019 roku.

Działając w Stowarzyszeniu Ogólnopolski Ruch Emerytów i Rencistów „EmiR” z siedzibą w Gnieźnie składam wniosek o ustalenie kwoty wolnej od podatku dla emerytów, rencistów i opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych w wysokości 30 100,- złotych rocznie, to jest tyle ile mają posłowie i senatorowie.

Wniosek wywodzę bezpośrednio z zapisów art. 2 i art. 32 punkt 1 i 2 Konstytucji R. P.

UZASADNIENIE

Emeryci i Renciści, to największa grupa społeczna zapomniana przez rządzących, tak poprzednich, jak i obecnych. Obecnie jest nas Emerytów i Rencistów około 9 milionów 100 tys. osób.

SENIORZY, to ludzie, którzy odbudowali kraj ze zniszczeń wojennych, wybudowali tak dochodowe firmy jak: KGHM, Petrochemia Płocka, Tarnowskie Azoty, elektrownie, cementownie, huty itd.

Przepracowali całe swoje dorosłe życie odprowadzając od swych pensji podatki i składki na Ubezpieczenie Społeczne.

SENIOROM należny jest szacunek i godne życie.

Tymczasem wielu seniorów głoduje. Wielu jest takich, którzy po opłaceniu rachunków i wykupieniu leków mają na przeżycie 3,- złote dziennie. Słownie trzy złote.

Odłożone w ZUS’ie środki już raz zostały OPODATKOWANE.

Dlatego emerytury i renty winny być wypłacane w całości, bez żadnych obciążeń podatkowych. SENIORZY w swej ogromnej masie często schorowani i niepełnosprawni nie wyjdą protestować na ulicach Warszawy. Nie będą palić opon.

SENIORZY nie mogą czekać dłużej na poprawę swego losu. Każdego roku umiera setki tysięcy ludzi starszych. Rok 2017 był pod tym względem rekordowy. Zmarło w tym czasie 403 500 Polek i Polaków, to tak jakby wymarli wszyscy mieszkańcy takiego miasta jak Szczecin, czy Bydgoszcz.

My SENIORZY raz na 4 lata posiadamy instrument, żeby w pokojowy sposób zmienić rządzących. Tym instrumentem jest kartka wyborcza.

Szanowny Panie Premierze.

Ustalenie kwoty wolnej od podatku na poziomie 30100,- złotych rocznie dla posłów i senatorów, to kpina z elektoratu. Pieniędzy jest tyle, że starczy dla wszystkich. „Wystarczy nie kraść”. Tak stwierdziła pani Premier Beata Szydło i pan Prezydent Andrzej Duda.

My seniorzy nie mamy powodu, żeby IM nie wierzyć.

To, że są pieniądze potwierdzał również pan Premier osobiście.

Dlatego my Emeryci i Renciści domagamy się sprawiedliwości społecznej. Domagamy się, żeby władze publiczne nas nie dyskryminowały. Czekamy na pozytywny sygnał od Pana Premiera.

Przypominam ,że jest nas około 9 milionów 100 tys. Wyborców.

Dla nas nadchodzi czas, kiedy będziemy mogli pokazać swoją siłę. Już 21 października będą wybory samorządowe. W maju 2019 roku wybory do Euro Parlamentu i jesienią 2019 roku do Sejmu i Senatu. Wiosną 2020 wybory prezydenta RP.

Będziemy mieli w ręku broń „masowego rażenia” – kartkę wyborczą. Szanowny Panie Premierze. Czekamy na pozytywny odzew.

Jeśli się nie doczekamy, to MY SENIORZY generalnie pójdziemy do urn wyborczych. Będziemy głosować na dobrych gospodarzy miast i gmin, na lokalne komitety wyborcze, ale nie będziemy oddawali głosów na kandydatów obozu władzy.

W swej masie jesteśmy świadomi siły wyborczej, która może każde ugrupowanie do władzy wynieść i każdą władzę usunąć z polityki.

Mając na względzie wyżej przedstawione fakty wnoszę o pozytywne załatwienie naszej sprawy.


Edward Kowalski – przedstawiciel stowarzyszenia Ogólnopolski Ruch Emerytów  i Rencistów „EmiR” Gniezno, dnia 22. 08. 2018 rok

Do wiadomości: Przewodniczący klubów parlamentarnych z prośbą o wsparcie ponad podziałami naszej inicjatywy. Media

(od redakcji: i co Pan Premier na to?)

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie