Eliminacje Mistrzostw Świata w Unihokeju Kobiet?
Sport Za miedzą

Eliminacje Mistrzostw Świata w Unihokeju Kobiet?

Wielka sportowa impreza w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku? Dlaczego nie! Organizacja Eliminacji do Mistrzostw Świata w Unihokeju Kobiet może być pokłosiem współpracy AWFiS z Polskim Związkiem Unihokejowym i klubem Interplastic Olimpia Osowa.

Polski unihokej ma się coraz lepiej. Jak pokazują statystyki, hokej w wydaniu halowym jest jedną z bardziej popularnych dyscyplin sportowych wśród dzieci szkół podstawowych.

– W rozgrywkach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy nasza dyscyplina ustępuje jedynie piłce nożnej, a jest tak samo popularna, jak siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna

 – zauważa Piotr Ludwichowski, wiceprezes klubu Interplastic Olimpia Osowa, który jest jednocześnie szkoleniowcem klubu.

Nic więc dziwnego, że gdańska uczelnia zamierza współpracować z jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów unihokejowych.

 – Jesteśmy uczelnią sportową i nie możemy zamykać się na kilka dyscyplin sportowych. Współpraca z Olimpią Osowa na pewno przyniesie wiele korzyści naszym studentom, którzy będą mogli zdobywać nowe umiejętności i  doświadczenia. Mam nadzieję, że w w naszej hali – za sprawą polskich unihokeistek – będziemy świadkami wielkich osiągnięć

 – podkreśla prof. dr hab. Paweł Cięszczyk, rektor AWFiS.

Okazją ku temu mogą być eliminacje do Mistrzostw Świata w Unihokeju Kobiet. Mają się one odbyć już w przyszłym roku.

 – Wstępną zgodę na przeprowadzenie eliminacji już otrzymaliśmy. Jednak pandemia spowodowała, że musimy poczekać na oficjalną zgodę. Ostateczna decyzja ma zapaść pod koniec lipca

 – informuje Piotr Ludwichowski.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia to też wielkie pieniądze. Dlatego w organizację eliminacji włączy się także miasto Gdańsk.

Współpraca między gdańską uczelnią a klubem z Osowej mogłaby być realizowana na wielu płaszczyznach, z których korzyści mogłyby czerpać obie strony. Akademia mogłaby bezpłatnie wykorzystywać sprzęt sportowy (komplet band do gry, bramki, piłki).

 – Istniałaby także możliwość odbycia wolontariatu czy praktyk trenerskich w naszym klubie. Podczas zajęć studenci korzystaliby z zasobu wiedzy naszych trenerów. Wspólnie moglibyśmy organizować szkolenia i konferencje. Jesteśmy również gotowi pomóc w utworzeniu przedmiotu unihokej na kierunku wychowanie fizyczne. Możemy także współpracować na tle naukowym – wylicza wiceprezes Ludwichowski. – AWFiS to Gdańsk, nasza uczelnia. Dlatego też uważam, że bardzo ważna jest współpraca na linii uczelnia-miasto-klub.

informacja prasowa AWFiS

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x