Uroczyste otwarcie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Gdyni // fot. Magda Śliżewska
Uroczyste otwarcie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Gdyni // fot. Magda Śliżewska
Redakcja poleca Z Gdyni

Edukacyjny piątek #wGdyni – nowe inwestycje

To był ważny dzień dla gdyńskiej edukacji. W piątkowe przedpołudnie w mieście odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 przy ulicy Chylońskiej oraz wmurowanie kamienia węgielnego na budowie przy Szkole Podstawowej nr 16 im. Orła Białego. W obu wydarzeniach wzięli udział między innymi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.


PPP nr 2 w nowej odsłonie

W piątek, 25 września, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2, która do tej pory prowadziła działalność przy ul. Opata Hackiego 13, przeniosła się do nowej, świeżo wyremontowanej siedziby przy Szkole Podstawowej nr 31. Uczniowie, rodzice i nauczyciele, którzy będą potrzebowali profesjonalnego wsparcia specjalistów, będą teraz mogli z niego skorzystać pod nowym adresem przy ul. Chylońskiej 227.

 W jednym ze skrzydeł, w którym do tej pory działało gimnazjum, zrobiliśmy całkowity remont i przygotowaliśmy budynek dla Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2, która do tej pory mieściła się przy ul. Opata Hackiego. Chcemy rozwijać tę poradnię, ponieważ jesteśmy świadomi tego, że zapotrzebowanie w tym zakresie będzie rosło – informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Budynek szkoły, wraz z segmentem przeznaczonym na poradnię, przeszedł w zeszłym roku kompleksową termomodernizację. Pomieszczenia zostały przebudowane i dostosowane do działalności instytucji.

W zakres prac weszły między innymi: wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej, wykonanie instalacji elektrycznej i niskoprądowej, wykonanie instalacji przeciwpożarowej w obrębie komunikacji oraz klatki schodowej, wykonanie instalacji sanitarnych i wentylacji oraz przebudowa i zmiana układu istniejących pomieszczeń. Powstała także nowa konstrukcja klatki schodowej wraz z szybem windowym, obsługującym wszystkie kondygnacje. Wydzielono miejsce na przewijak i ławeczkę do karmienia dla matek.

– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy korzystać z tak pięknego budynku. Powierzchnia powiększyła nam się prawie dwukrotnie, co przekłada się na ilość gabinetów – mówi Marzanna Mróz, dyrektor PPP nr 2 w Gdyni.

Dzięki przebudowie w placówce będą prowadzone zajęcia integracji sensorycznej oraz pojawiła się strefa relaksu (hamak, leżaki, fotele).

Nowa PPP to także przestronne gabinety do diagnozy i terapii psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej, sala do grupowej terapii pedagogicznej, doradztwa zawodowego i ogromna sala konferencyjna.

Wartość całej inwestycji to blisko 3,5 mln zł.

Nowa PPP nr 2, na zdj. prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, dyrektor PPP nr 2 Marzanna Mróz i radni miasta: Marcin Wołek i Grzegorz Taraszkiewicz, fot. Magda Śliżewska

Kamień węgielny na budowie przy SP nr 16

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Orła Białego w Gdyni stanie się jednym z centralnych punktów na mapie Pustek Cisowskich. W ramach inwestycji za ponad 9 milionów złotych powstają tu między innymi nowa sala gimnastyczna i miejska biblioteka. Siedzibę zyska również rada dzielnicy i centrum sąsiedzkie Przystań Chabrowa 43.

– Dziś, w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 16, wmurowaliśmy kamień węgielny pod nową inwestycję. To budowa nowej sali gimnastycznej, lekcyjnej i nowej przystani Chabrowa, która wejdzie w skład całej sieci gdyńskich przystani. To tutaj będzie przestrzeń na spotkania mieszkańców, siedziba rady dzielnicy oraz biblioteka publiczna. Powstaje tu zupełnie nowe miejsce na mapie naszego miasta – informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

Inwestycja jest szczególna z jeszcze jednego powodu. Dziedziniec szkoły powstaje zgodnie z pomysłami tutejszych uczniów. To właśnie młodzież zdecydowała, jakie warunki powinno spełniać miejsce, które ma łączyć, dać możliwość integracji w grupach bądź odpoczynku. Uczniowie swoje pomysły przedstawili na rysunkach, które stały się podstawą do projektów.

– To bardzo ważna inwestycja dla społeczności naszej szkoły. Zyskamy nową przestrzeń do nauki i do wypoczynku. Nowe sale, jak na przykład ta do gotowania, to pole do popisu i dla nauczycieli, i dla uczniów – mówi Dorota Bębenek, dyrektor SP nr 16 w Gdyni.

Wmurowanie kamienia węgielnego przy SP nr 16, na zdj. (od prawej) wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz, prezydent Wojciech Szczurek, radny miasta Marcin Wołek i Grzegorz Taraszkiewicz (fot. Magda Śliżewska)

Budowa przy SP nr 16 potrwa do końca 2021.

Autor: Magdalena Śliżewska // UM GDYNI

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie