Informacja prasowa Pomoc i wsparcie

DZIŚ DLA JUTRA z Honorowym Patronatem Prezydenta Gdyni i Sopotu

Na początku kwietnia Invest Komfort uruchomił platformę Dziś dla Jutra, której celem jest wsparcie trójmiejskich szkół, domów dziecka, szpitali, ośrodków wsparcia. Prezydent miasta Gdynia, Wojciech Szczurek oraz Prezydent miasta Sopot Jacek Karnowski objęli inicjatywę Honorowym Patronatem.

– Pomoc jest potrzebna dziś, ale będzie także potrzebna długo po zakończeniu pandemii, dlatego podjęliśmy się uruchomienia akcji Dziś dla Jutra. Objęcie naszej inicjatywy patronatem przez Prezydenta Gdyni i Sopotu jest dla nas zaszczytem, ale jednocześnie okazaniem zaufania i wsparcia naszych działań. W tym projekcie najważniejsze jest wspólne podejmowanie inicjatyw. Postawmy dwa kroki wprzód – planujmy, zapobiegajmy, podejmujemy działania długoterminowe RAZEM – dla lepszego JUTRA

. – mówi Mieczysław Ciomek, Prezes Invest Komfort.

Invest Komfort w ramach Dziś dla Jutra przekazał podopiecznym z trójmiejskich domów dziecka laptopy i wsparł finansowo zakup pomp infuzyjnych dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku. Do tej pory trójmiejski deweloper przeznaczył na walkę z COVID-19 ponad 200 tysięcy złotych. Przekazał do pomorskich szpitali respiratory. Zakupił 23 500 maseczek. Przeznaczył fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu dla Kliniki Alergologii i Pneumonologii w Gdańsku oraz podarował niezbędne środki ochrony osobistej dla ośrodków wsparcia w Gdyni, Sopocie i w Gdańsku.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, obejmując akcję Dziś dla Jutra honorowym patronatem, powiedział:

Solidarność, społeczna wrażliwość i wsparcie okazywane lokalnej społeczności to wyzwania dla biznesu nie tylko w sytuacji kryzysu, w którym znaleźliśmy się z powodu epidemii. Doceniam podjętą przez Invest Komfort inicjatywę i cieszą mnie jej wymierne efekty. Pomoc zorganizowana przez firmę trafiła do miejsc, instytucji i osób najbardziej potrzebujących wsparcia dzięki dobremu rozpoznaniu ich aktualnych potrzeb. To bardzo ważne w obecnej sytuacji działania i świadectwo współodpowiedzialności za naszą lokalną społeczność. Warto wspomnieć, że dla Invest Komfortu bezinteresowna działalność na rzecz szeroko rozumianego otoczenia nie jest niczym nowym. Wcześniej już wielokrotnie firma dała dowody swojego zaangażowana w rozwój społeczny. Z gdyńskich przykładów wymienić trzeba chociażby wykraczającą poza zwykłe obowiązki dewelopera modernizację ulicy Zygmunta Augusta, a to przecież nie wszystko. Cieszy mnie, że gdyński samorząd wśród działających na naszym rynku firm znajduje takich partnerów.

Do inicjatywy Invest Komfortu dołączyły: firma budowlana Bauhaus, Kancelaria Rydzkowski oraz Porta. Bauhaus zapewnił środki ochrony osobistej dla Domu Opieki Społecznej “Polanki”, kancelaria ufundowała sprzęt ochronny dla Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku, jak również sprzęt elektroniczny dla podopiecznych placówki Dom na Klifie w Gdyni. Porta przekazały środki ochrony osobistej dla dwóch gdyńskich hospicjów im. św. Wawrzyńca oraz Bursztynowa Przystań, jak i trzech gdańskich placówek hospicyjnych tj. im. Matki Teresy z Kalkuty w Gdańsku, im. Św. Judy Tadeusza oraz dla Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

informacja prasowa

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x