Image default
Ciekawostki Kultura

Dzień Kobiet po gdyńsku

Halo Kultura zaprasza 7 marca o godz. od 18.00 na wernisaż wystawy gdyńskich graficzek G8 pod hasłem „Widmo”.
Jest to pierwsza kobieca wystawa sztuki współczesnej site specific w Gdyni, składająca się z instalacji umieszczonych w Śródmieściu, w przestrzeni miejskiej – od dworca Gdynia Główna do końca molo Południowego.

Na potrzeby wystawy powstały instalacje i obiekty, których inspiracją jest miasto i jego historia. Wernisaż w formie oprowadzania poprowadzą artystki i kuratorka, impreza po oprowadzaniu odbędzie się na terenie Halo Kultury w podziemiach Hali Płaskiej)

Oprowadzanie startuje w Hali Łukowej od ul. Wójta Radtkego. Ekspozycja potrwa do 20 marca (finisaż odbędzie się w siedzibie Halo Kultury o godz. 19.00, koncert zagra Daniel Szlajnda).

14 marca o godz. 18.00 odbędzie się również oprowadzanie kuratorskie.
Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny, mapa obiektów zostanie udostępniona na stronie wydarzenia na fb.
***
7 marca o godz. 20.30 Klubie Desdemona (ul. Abrahama 37) odbędzie sie koncert pod hasłem Sisterhood – Święto Kobiet.
Wystąpią trójmiejskie wokalistki wywodzące się z wielu gatunków muzycznych, wykonując swoje ulubione utwory z kobiecego repertuaru.

W repertuarze m.in.: Florence and the Machine, Kate Bush, PJ Harvey, Maria Peszek, Sonic Youth, Beata KozidrakGloria Gaynor i wiele innych wybitnych wokalistek i ich utworów.
Wstęp: 30 zł (w dniu koncertu).
***
Rada Dzielnicy Śródmieście i Centrum Aktywności Rodziny zapraszają 8 marca o godz. 11.00 na kolejny spacer w ramach cyklu spacerów i prelekcji poświęconych historii Gdyni.
Tym razem Arkadiusz Brzęczek poprowadzi uczestników śladami po miejscach działalności wpływowych kobiet w Gdyni . Start o godz. 11.00 sprzed Centrum Aktywności Rodziny (ul. Świętojańska 1).
Wstęp wolny.
***
Dzień Kobiet w kinie? Świetny pomysł! Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) i Best Film zapraszają 8 marca o godz. 18.30 na przedpremierowy pokaz pełnego humoru i wzruszeń filmu „Pojedynek na głosy”, opowiadającego prawdziwą historię amatorskiego chóru kobiecego, jaki powstał w pewnej angielskiej jednostce wojskowej.
Przed seansem, specjalnie dla widzów Kina Studyjnego GCF, zaśpiewa Baltic Vocal Group pod kierownictwem Agnieszki Szydłowskiej, chórmistrzyni Teatru Muzycznego w Gdyni.
Szczegóły na stronie www.gcf.org.pl.

Powiązane tematycznie

Brzozy, dzieci i wróblaski

Kazimierz Nowosielski

Książka na telefon?

Redakcja

50-lat działalności Muzeum Gdańska. Jego początki były…

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie