Dwie Strony Medalu
Dwie Strony Medalu
Informacja prasowa Pozarządowi Redakcja poleca

Dwie Strony Medalu. Bajki integracyjno-edukacyjne

Gdyńskie Stowarzyszenie Dwie Strony Medalu, którego misją jest szeroko pojęta integracja osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie, stara się spełniać wwą misję poprzez tworzenie i realizację autorskich projektów edukacyjnych adresowanych zarówno do osób w pełni sprawnych, jak i tych z niepełnosprawnościami w każdej kategorii wiekowej.

Naszym najnowszym i zarazem największym projektem jest projekt 33 autorskich bajek edukacyjnych opowiadających o niepełnosprawnych sportowcach adresowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Są to bajki mówiące o tym, że osoba posiadająca jakąś niepełnosprawność wcale nie musi być postrzegana jako gorsza czy słabsza.

Bajki te zostały wydane nakładem gdańskiego Wydawnictwa Harmonia w marcu br. w postaci ilustrowanej książki oraz audiobooka, na którym swojego głosu udzielili m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Robert Gonera, Adam Ferency, Dominik Bąk czy Grażyna Wolszczak.

Od tego czasu prowadzimy także szeroko zakrojoną promocję opisanego projektu.

W związku z tym już 3 grudnia br. przy okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych organizujemy promocję medialną opisanego projektu, która odbędzie się w formie imprezy integracyjnej. Wydarzenie to odbędzie się w gdyńskim InfoBoxie od godziny 10:00-14:00.

3 grudnia w InfoBoxie od godziny 10:00-14:00

Podczas imprezy będą czytane dzieciom nasze bajki przez zaproszonych specjalnie na ten dzień Gości (Wojtka Mecwaldowskiego i Dominika Bąka), stworzyliśmy także integracyjny kącik rękodzielniczy, a także – skoro nasze bajki opowiadają o niepełnosprawnych sportowcach – integracyjny kącik z grami i zabawami sportowymi.

Nasi Goście oprócz tego, że będą czytać nasze bajki w trakcie trwania imprezy będą także do dyspozycji zaproszonych mediów celem promocji tego projektu i naszego Stowarzyszenia.

Link do wydarzenia Facebookowego dotyczącego tej imprezy tutaj: https://www.facebook.com/events/1590762394392377/

Autor: Magdalena Kulczewska
Stowarzyszenie Dwie Strony Medalu

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie