fot. od lewej: Jan Młotkowski, Z-ca Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni ds. Oznakowania Nawigacyjnego, płk Grzegorz Mikłusiak, Dowódca JW Nr 2305, kpt.ż.w. Wiesław Piotrzkowski, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, mjr Witold Magier, Komendant Bazy West, JW Nr 2305
Morskie sprawy Z Gdyni

„Drugie życie” ZODIAKA

s/v ZODIAK po zakończeniu służby w Urzędzie Morskim w Gdyni rozpoczyna „nowe życie” jako obiekt szkoleniowy Wojsk Specjalnych.

W poniedziałek 11 stycznia 2021 roku w nowo wybudowanej i zmodernizowanej Bazie Oznakowania Nawigacyjnego przy Nabrzeżu Mew w Gdańsku nastąpiło nieodpłatne i bezterminowe przekazanie statku wraz z wyposażaniem Jednostce Wojskowej Nr 2305, dziedziczącej tradycje Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

płk Grzegorz Mikłusiak i kpt.ż.w. Wiesław Piotrzkowski na mostku s/v Zodiak

Statek hydrograficzny s/v ZODIAK został zbudowany w 1982 roku w ówczesnej Stoczni Północnej (dziś Remontowa Shipbuilding SA). Matką Chrzestną, z którą załoga przez cały okres utrzymywała serdeczny kontakt  została Pani Oleńka MAJEWSKA.

Zodiak II fot. UM w Gdyni

s/v ZODIAK został zastąpiony nowoczesnym statkiem wielozadaniowym ZODIAK II, włączonym do taboru pływającego Urzędu Morskiego w Gdyni w sierpniu 2020 roku. [Więcej o ZODIAK II: https://www.umgdy.gov.pl/?p=36777 ].

fot. Urząd Morski w Gdyni

źródło: Urząd Morski w Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x