Morskie sprawy Z Gdyni

Droga na początek centrum logistycznego

Tereny portowe, na których powstanie droga techniczna, fot. MGGP Aero / gdynia.polska3d.pl

Od budowy drogi technicznej z całą infrastrukturą rozpoczyna się cały proces powstawania centrum logistycznego, które obsłuży gdyński port. Podpisano umowę z wykonawcą, który za 5 milionów złotych wybuduje nowy trakt między ulicami Logistyczną i Kontenerową.

Zarząd Morski Portu Gdynia podpisał kolejną umowę na roboty budowlane – tym razem chodzi o budowę drogi technicznej łączącej ulicę Kontenerową z Logistyczną. Wykonawca zrealizuje około 360-metrowy odcinek, oprócz tego powstanie też nowe odwodnienie i oświetlenie, a przebudowy doczeka się sieć sanitarna i wodociągowa. Wartość kontraktu to ponad 5 milionów złotych brutto.

– Podpisanie umowy pozwoli lada chwila rozpocząć prace budowlane, zgodnie z planem zakładanym na początku roku – komentuje Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia. – Budowa drogi technologicznej to obok budowy magazynów, infrastruktury kolejowej, placów składowych i parkingów jedna z wielu inwestycji realizowanych w tej części portu. Po jej zakończeniu spodziewamy się znacznego usprawnienia komunikacji w tym rejonie – mówi wiceprezes ZMPG.

Dzięki nowej drodze uda się usprawnić wewnętrzny transport na terenie zaplecza Portu Gdynia. Po obu stronach drogi przewidziano około 100 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Zakres podpisanej umowy obejmuje też przebudowę przepustu na Potoku Chylońskim wraz z umocnieniem jego skarp i dna. Gotowa droga ma zostać oddana do użytku w drugim kwartale 2020 roku.

Planowana droga jest integralną częścią większego projektu – budowy infrastruktury intermodalnej na terenie Centrum Logistycznego Portu Gdynia. Dzięki całemu przedsięwzięciu powstanie nowoczesne centrum stworzone z myślą o inwestorach, odbiorcach usług portowych i innych podmiotach.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Autor: Kamil Złoch/ UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Prezydent Gdyni zaprasza na spotkanie

Redakcja

Rusza budowa Trasy Kaszubskiej – zmiany w organizacji ruchu

Redakcja

W 150 dni dookoła świata

Redakcja Morska

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie