Sport

Doskonały weekend zawodników gdyńskiej szkoły badmintona

https://www.facebook.com/SzkolaBadmintona

Miniony weekend był wyjątkowy dla zawodniczek i zawodników gdyńskiego KS Badminton School, którzy z powodzeniem walczyli na kilku frontach w różnych częściach kraju.

Ogromny sukces osiągnęła Lena Jachimek, która wywalczyła złoty medal w grze podwójnej (w parze z Kają Ziółkowską) podczas rozgrywanego w podwarszawskim Józefosławiu Grand Prix Polski młodzików młodszych. Jest to jeden z najważniejszych i najmocniej obsadzonych turniejów w sezonie. Dodatkowo Lena dołożyła 4. miejsce w grze pojedynczej. W Józefosławiu, w kategorii junior młodszy, wystąpił również Antoni Jabłoński, który zajął 11. miejsce w grze pojedynczej oraz 10. miejsce w grze mieszanej (w parze z Rużaną Cybulką).

W równolegle rozgrywanym turnieju w Gdańsku 1. miejsce w kategorii do lat 11 wywalczyła Antonina Wnuk. 4. miejsce w tej samej kategorii przypadło Kalinie Pniewskiej. Antonina występowała również ze starszymi zawodniczkami w kategorii do lat 13, w której zajęła miejsce 5-6. W kategorii do lat 9 srebrny medal wywalczył Maciej Pniewski, a w kategorii do lat 11 na najniższym stopniu podium stanął Radosław Kapitan, który swoją przygodę z badmintonem rozpoczął zaledwie trzy miesiące temu!

Ostatnim bardzo ważnym wydarzeniem był inauguracyjny mecz KS Badminton School w I lidze badmintona. Gdyński zespół pokonał ABRM Rakiety Olsztyn 5:2. To bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi pojedynkami i ważny krok do osiągnięcia założonych przez sezonem celów.

– Wydarzenia oraz wyniki osiągnięte przez naszych zawodników po raz kolejny pokazują, że idziemy w dobrym kierunku, a zaproponowany przez nas system szkolenia przynosi pożądane efekty serdecznie gratulacje dla całej ekipy! Trzymamy kciuki za kolejny sukcesy – mówi Łukasz Komar z KS Badminton School w Gdyni.

Źródło; facebook.com/SzkolaBadmintona

Powiązane tematycznie

Dofinansowanie NFZ na program polityki zdrowotnej

dr. Zdrówko

Stowarzyszenie „FLAUTA” Gdynia ogłasza!

Redakcja

Jacek Noetzel zwycięzcą 68. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej

Redakcja Sportowa

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie