Image default
Morskie sprawy Z Gdyni

Dni Otwarte Steny Line

StenaLine.pl

Jeśli fascynują Was statki wycieczkowe, to macie świetną okazję, aby zaspokoić swoją ciekawość i przeżyć fajną przygodę! 24 maja Stena Line opuszcza trap i zaprasza na swój pokład wszystkich zainteresowanych! Będziecie mogli odkryć tajemnice wycieczkowca Stena Spirit, zobaczyć kabiny, zwiedzić wszystkie pokłady a nawet poczuć się jak prawdziwy kapitan patrząc za horyzont z mostka kapitańskiego! Koniecznie zabierzcie dzieci. To będzie dla nich nie lada atrakcja!

24 maja od godziny 12.00 statek Stena Spirit czekać będzie na Was zacumowany przy terminalu promowym Stena Line w Gdyni (ul. Kwiatkowskiego 60). W programie przewidziano samodzielne zwiedzanie statku, posiłki w specjalnych cenach na pokładzie w restauracji Food City, a także możliwość zakupu wycieczek na lato, w super ofercie.
Ostatnie wejście o godz.18.00.
Wstęp wolny.

Jak dojechać?

Autobusem: Na terminal dowiezie Cię bezpłatny autobus linii F, kursujący sprzed dworca Głównego PKP w Gdyni co 20 minut.
Samochodem: Przed terminalem znajdują się parkingi dla samochodów osobowych z ograniczoną liczbą miejsc.
Więcej informacji na stronie oraz na profilu wydarzenia.

Stena Line jest powstałym w 1962 roku szwedzkim koncernem promowym, z siedzibą w Göteborgu. Operuje na 21 trasach łączących 10 krajów, eksploatuje około 38 promów, zatrudnia ponad 5000 pracowników. W Polsce Stena Line jest obecna od blisko ćwierć wieku. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza ponad pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków o szerokiej ofercie atrakcji dla pasażerów: Stena Vision i Stena Spirit.

Stena Line ma ambicje stania się liderem zrównoważonej żeglugi. W 2018 roku wdrożyła technologię sztucznej inteligencji, pilotażowo na statku Stena Scandinavica kursującym na trasie Goteborg-Kilonia (Szwecja-Niemcy). Innowacyjne rozwiązanie pomaga przewidywać zużycie paliwa przez konkretny statek na określonej trasie, wspierając kapitana i oficerów podczas planowania rejsu. Projekt odniósł sukces, a rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji po wprowadzeniu do całej floty, pomogą osiągnąć zaplanowaną redukcję zużycia paliwa o 2,5 % na milę morską rocznie. Wprowadzony został również napęd elektryczny, znacznie zredukowano liczbę plastikowych opakowań, a także zwiększono liczbę kobiet w kadrze zarządzającej z 16% do 19%. W sumie zaplanowany wzrost ma osiągnąć 30%.

– Wielkości i rozmachowi naszego biznesu nieodłącznie towarzyszy odpowiedzialność i dążenie do tego, aby zostać liderem zrównoważonej żeglugi.  W ubiegłym roku wiele osiągnęliśmy łącząc potencjał sztucznej inteligencji z know-how naszych doświadczonych pracowników, a także zwiększając zakres elektryfikacji floty. Kontynuowaliśmy działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom i załogom, przyłożyliśmy ogromną wagę do zwiększenia różnorodności w działalności operacyjnej. To fascynujący czas dla naszej firmy. Jestem dumny z tego, że Stena Line kształtuje branżę europejskiego transportu morskiego bliskiego zasięgu – mówi Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający koncernu Stena Line.

Ciągły rozwój firmy, stawianie sobie ambitnych celów, a także ich realizacja może być kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić Stenę Spirit podczas Dnia Otwartego 24 maja w Gdyni.

Marta Jaszczerska//UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Prezydent Gdyni z odznaczeniem Bene Meritus Powiatom

Redakcja

Gdynia reaguje i przeciwdziała zmianom klimatu

Eko Animals

„Formy Towarzyskie” – jesienny festiwal nad morzem

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie