Polityka Wersje i kontrowersje

Dlaczego PO chciało odebrać władzę Adamowiczowi?

Borys Budka /Wikipedia
Borys Budka /Wikipedia

Borys Budka w programie “Fakty Opinie” wypowiadał się na temat ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w Gdańsku. W pewnym momencie poseł PO został zapytany przez dziennikarkę dlaczego jego partia próbowała odebrać Pawłowi Adamowiczowi władzę w stolicy województwa pomorskiego.

Śmierć gdańskiego prezydenta była momentem wstrząsającym w całym kraju. Kondolencje oraz żale spływały z każdej strony strony, niezależnie od poglądów politycznych czy przynależności partyjnych.

Wśród tych osób byli także członkowie Platformy Obywatelskiej, którzy wypowiadali się w samych superlatywach na temat Pawła Adamowicza.

Część osób jednak przypomniała, że to właśnie opozycyjna partia próbowała odebrać Adamowiczowi prezydenturę w Gdańsku podczas ostatnich jesiennych wyborów samorządowych.

Wówczas ugrupowanie Grzegorza Schetyny zdecydowało się na wystawienie Jarosława Wałęsy jako swojego kandydata, zamiast tradycyjnie postawić na dotychczasowego włodarza stolicy województwa pomorskiego.

Czy wy nie czujecie dyskomfortu? Dlaczego Platforma chciała mu tą władzę i to miasto odebrać? – została zapytany przez dziennikarkę “Faktu” Borys Budka

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej wyznał, że przed wyborami samorządowymi jego partia prowadziła negocjacje z Pawłem Adamowiczem. Zarówno Budka, jak i jego koledzy, starali się odwieść gdańskiego prezydenta od reelekcji z powodu “wątpliwości jakie się pojawiły”. W zamian Adamowicz miał otrzymać miejsce na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego albo Parlamentu w Polsce.

Paweł mówił prosto – ja oddam się osądowi Gdańszczan – przyznał Budka

Źródło: Stefczyk.info/Fakt 24/ Do Rzeczy Autor: JD

Powiązane tematycznie

Ojcowie założyciele

Piotr Sobolewski

Raport TOP CDR: Polacy obawiają się, że automatyzacja odbierze im pracę

Redakcja

MINĄŁ PAŹDZIERNIK 2019. Krótkie komentarze do wybranych wydarzeń tego miesiąca.

Janusz Beński

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie