Mobilny punkt pobrań Diagnostyka
Mobilny punkt pobrań Diagnostyka
Informacja prasowa Na zdrowie Pomoc i wsparcie Redakcja poleca Warto wiedzieć Z Gdyni

DIAGNOSTYKA rozpoczyna w Gdyni darmowe testy na Covid-19 dla personelu medycznego

Gdynia, 22.04.2020 • Laboratorium medyczne Grupy DIAGNOSTYKA rozpoczyna w środę, 22 kwietnia w Gdyni akcję BADAMY-WSPIERAMY, czyli bezpłatne testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla medyków. Próbki pobierane będą w mobilnym punkcie pobrań zlokalizowanym na terenie parkingu firmy Megadex Expo. Testy sfinansowane będą przez Grupę DIAGNOSTYKA oraz partnerów projektu.

Mobilny punkt pobrań_Diagnostyka
Mobilny punkt pobrań_Diagnostyka

W Polsce personel medyczny może stanowić nawet 18 procent osób w grupie zakażonych koronawirusem. Do tej pory ponad 4,5 tysiąca medyków poddanych zostało kwarantannie. Jednocześnie nie wszyscy pracownicy sektora ochrony zdrowia są objęci badaniami finansowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W odpowiedzi na ten problem Diagnostyka i Zdrowegeny.pl rozpoczęły bezpłatne badania na obecność koronawirusa dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych: lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych oraz ratowników medycznych.

– Pracownicy służby zdrowia odgrywają kluczową rolę w walce z pandemią koronawirusa, stanowiąc przy tym grupę podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid-19. Problem stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego poza szpitalami, co może skutkować dalszym rozprzestrzenieniem się epidemii. W odpowiedzi na to ruszamy z kolejnymi, tym razem w Gdyni, bezpłatnymi testami na obecność SARS-CoV-2 dla wybranych grup medyków

– powiedział prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka.

Badania w Gdyni wykonywane będę sprawdzoną metodą RT-PCR, przy użyciu testów wielogenowych, z certyfikatem CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami WHO, tych samych, jakie wykonywane są przez Diagnostykę dla szpitali zakaźnych i szpitali jednoimiennych. Pobranie próbek odbywać się będzie w specjalnym Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, który znajdować się będzie na terenie parkingu firmy Megadex Expo, przy ul. Tadeusza Wendy 7/9 (obok laboratorium Diagnostyki).

Medycy będą mogli wykonać badania od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00, okazując dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu.

Realizacja badań dla personelu medycznego stała się możliwa dzięki udostępnieniu części zasobów analitycznych i personelu oraz wspólnym finansowaniu badań przez Partnerów Medyków i Diagnostykę powiedział Maciej Łukowicz, Dyrektor Regionu Północnego Diagnostyki.

Badania we wszystkich mobilnych punktach pobrań finansowane są bezpośrednio przez Grupę DIAGNOSTYKA oraz PARTNERÓW MEDYKÓW – firmy, które zdecydowały się wesprzeć projekt. Jednocześnie organizatorzy zapraszają do włączenia się do inicjatywy kolejne podmioty, w tym firmy, korporacje i samorządy. Projekt BADAMY-WSPIERAMY mogą wspomóc również osoby indywidualne poprzez platformę siepomaga.pl. Dzięki temu możliwe będzie otwarcie punktów badań medyków w kolejnych miastach, w tym Lublinie, Szczecinie i Wrocławiu.

Aby poznać zasady wsparcia programu darmowych badań dla medyków, firmy komercyjne oraz samorządy mogą skontaktować się telefonicznie lub mailowo z koordynatorami programu:

Jakubem Strzelczykiem: +48 519 469 026,

Grzegorzem Polusem: +48 663 680 128

lub wysyłając e-mail na adres: badamy@diag.pl.

DIAGNOSTYKA informuje, że w miarę możliwości organizacyjnych oraz dostępności badań mogą je wykonać także osoby indywidualne, które nie pracują w służbie zdrowia. W pierwszej kolejności testy przeprowadzane są jednak bezpłatnie u przedstawicieli wybranych zawodów medycznych zwłaszcza pracujących poza szpitalami, które nie są objęte finansowaniem takich badań. Codziennie w każdym Mobilnym Punkcie Pobrań może być pobranych nie więcej niż 120 próbek.

Zakupu testów, można dokonać poprzez strony internetowe www.diagnostyka.pl

i  www.zdrowegeny.pl oraz na miejscu (tylko używając kart płatniczych).

Informacja prasowa

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie