Pomoc i wsparcie Redakcja poleca Z Gdyni

Darmowe maseczki dla gdynian

Darmowe maseczki od dziś trafiają do mieszkańców naszego miasta. Część z nich rozdystrybuuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, natomiast pozostałe można odbierać osobiście w tymczasowych punktach w filiach Biblioteki Gdynia. Maseczki będą dostępne do wyczerpania zapasów.


Gdyński samorząd otrzymał z Agencji Rezerw Strategicznych ponad 900 tysięcy jednorazowych maseczek. Od dzisiaj trafiają one do potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

W Gdyni maseczki zostaną przekazane między innymi podopiecznym instytucji pomocowych: hospicjów, schronisk czy noclegowni dla bezdomnych. Trafią również do żłobków, przedszkoli i szkół, a także do straży miejskiej oraz policji.

– W zeszłym tygodniu trafiło do nas z Agencji Rezerw Strategicznych ponad 900 tys. jednorazowych maseczek, które zostaną przekazane do najbardziej potrzebujących mieszkańców. Dystrybucja będzie się odbywać instytucjonalnie poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który przekaże maseczki swoim podopiecznym i innym instytucjom pomocowym. A także przez placówki edukacyjne: żłobki, przedszkola, szkoły, straż miejską i policję – mówi Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Maseczki można odbierać również osobiście w tymczasowych punktach w filiach Biblioteki Gdynia. Ich lista znajduje się na stronie internetowej tutaj. Wszyscy gdynianie, którzy chcieliby odebrać pakiet jednorazowych maseczek ochronnych, mogą zgłosić się do dowolnej biblioteki w godzinach 8:00-16:00.

– Każdy mieszkaniec Gdyni, który przyjdzie do filii Biblioteki Gdynia, otrzyma pakiet, w którym znajduje się 10 maseczek. Jesteśmy zamknięci, co oznacza, że nie można wypożyczać książek, natomiast maseczki wydawane są w godzinach 8:00-16:00 – informuje Natalia Gromow, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.

Odbierając pakiet w bibliotece, trzeba zachować odstęp i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Poza tym pamiętajmy, że liczba maseczek jest ograniczona. Biblioteka Gdynia poinformuje o wyczerpaniu zapasów na swoim profilu na Facebooku.

Jednocześnie przypomnijmy, że z powodu wprowadzonych obostrzeń w województwie pomorskim, biblioteki są zamknięte dla czytelników od 15 do 28 marca i w tym czasie nie wypożyczają zbiorów.

fot. Paweł Kukla

Autor: Magdalena Śliżewska UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x