Kultura

Dar i Tajemnica

Czerwiec 1979 , Jan Paweł II pozdrawia witające go tłumy, podczas swej pierwszej pielgrzymki do Polski.

W tym roku obchodzimy 40 rocznicę, pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Przyjazd Ojca św. do ojczyzny był wydarzeniem historycznym. Po raz pierwszy nasz kraj odwiedził papież i to papież – Polak.

Pielgrzymka rozpoczęła się w Warszawie na Placu Zwycięstwa (obecnie Piłsudskiego) do około miliona zgromadzonych wiernych, Ojciec Święty wypowiedział słowa modlitwy: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”.

Dzisiaj wiemy, że słowa te przyczyniły się do powstania „Solidarności” i obalenia komunizmu nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Dla upamiętnienia tego wyjątkowego wydarzenia w

Kościele św. Jadwigi Królowej w Gdyni, dnia 17 maja 2019 / piątek / godz.19.00,

zaprezentowany zostanie koncert słowno-muzyczny pt. DAR i TAJEMNICA, który przypomni nauczanie, myśl i przesłanie Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka.

Na koncert złożą się teksty autorstwa Jana Pawła II w tym m.in. wątki autobiograficzne z „Daru i Tajemnicy”, poezja, wiersze, część I „Tryptyku Rzymskiego”, niektóre myśli z wywiadu rzeki „Przekroczyć próg nadziei” oraz fragment „Listu do artystów” w interpretacji uznanego aktora teatralnego i telewizyjnego oraz reżysera Jerzego Zelnika.

Dopełnienie całości stanowić będzie oprawa muzyczna w wykonaniu: Sylwia Strugińska Wachowska– sopran, Robert Grudzień – organy, Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały.

fot. fotopolska.eu

Wstęp wolny.

Anna Muszyńska

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie