Uroczystości 8. rocznicy tragedii pod Smoleńskiem / Kancelaria Sejmu / Krzysztof Białoskórski /Wikipedia
Felietony Polityka Wersje i kontrowersje

Czy warto wygrać z PIS-em ?

To pytanie może zabrzmieć demobilizująco, ale nie jest pozbawione sensu. Jednak jestem przekonany, że należy iść na wybory, choćby po to, żeby „walnąć głową w mur…” Bo ten „mur” był starannie budowany przez 4 lata przez Kaczyńskiego i jego dwór.

Zaczęło się od tajnego paktu z polskim Kościołem o podziale władzy i zysków. Nigdy Kościół nie decydował w tak wysokim stopniu o tym, co sprzymierzona partia ma robić i wcale tego nie ukrywa. Hierarchowie graja va bank: jeśli padnie Pis, padnie także Kościół…

Stąd tak ogromna mobilizacja przed wyborami w parafiach poprzez organizowanie parafialnych „grup nacisku”, poprzez udostępnianie kościołów i nabożeństw dla politycznej agitacji, poprzez polityczne banery rozwieszane na kościelnych ogrodzeniach, poprzez…

Ten polski lud ciągle wierzy, że w kościele jest Bóg atakowany teraz przez opozycję; że ten, kto krytykuje biskupa i prezesa chce obalić Boga z boskiego tronu… Jakby Pan Bóg sam nie dał sobie rady bez tych „bożych sług”…

Cóż, gdy rozum śpi, budzą się upiory. Ten wspólny interes Pisu z Kościołem gwarantuje wierny elektorat śpiącego rozumu i jest pierwszym zabezpieczeniem na dalsze panowanie i bogacenie się.

Drugim zabezpieczeniem władzy i pieniądza jest kontynuowana strategia przejmowania ważnych organów władzy i sądownictwa pod hasłem „reformy” i ulepszenia.

Nawet gdyby zawiódł wierny lud i zbiesił się Kościół, Kaczyński ma już taka władzę, że z wyborami może zrobić wszystko; może je „legalnie” sfałszować, może je unieważnić… W końcu po co tuż po wyborach ma być zwołane posiedzenie starego parlamentu? Może przydadzą się jakieś spec-ustawy?

Trzecim rodzajem zabezpieczenia władzy i pieniądza jest publiczna korupcja, czyli przekupywanie społeczeństwa przez rozdawnictwo pieniędzy tam, gdzie opłaca się sypnąć. Pod hasłem zmierzania do uczynienia Polski najbogatszym państwem w Europie, a może i dalej…

Polski lud nawet się nie zastanawia, skąd taka kupa pieniędzy, których wcześniej nie było. I wie, że zostały odebrane tym, co ukradli… I uwierzy w każdą opłaconą głupotę i w każde dobrze zapłacone kłamstwo.

Wszystkiemu gdzieś z góry przypatruje się Diabeł, który poluje na ludzi głosujących na opozycję, żeby ich porwać do piekła, jak obwieścił jeden dobrze poinformowany ksiądz. Ale nie tylko Diabeł.

Cały czas mamy do czynienia z procesem zastraszania ludzi. Klaudia Jachira, kandydatka z listy KO otrzymała anonimowego sms-a: „Masz 45 godzin na wycofanie się z kampanii, inaczej mafia wałbrzyska cię zastrzeli, suko.”.

Działacze Pis-u w Sosnowcu sprezentowali Kaczyńskiemu elegancki pistolet !… Oni nie mogą przegrać.

Ale ich wygrana może się okazać ich klęską i katastrofą nas wszystkich już w przyszłym roku, kiedy zabraknie pieniędzy i nażarty wcześniej elektorat z pusty brzuchem wyjdzie na ulice… Więc, czy warto wchodzić w to szambo ?

Tak naprawdę to oni stoją teraz pod swoim własnym murem i nie mają odwrotu… My tylko bądźmy zdrowi.

Józef Jasielski

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piłat
Piłat
18/06/2020 08:39

Zaczęli od Judasza, teraz praktykują na całym narodzie. Srebrniki wyborcze.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x