Polityka Za miedzą

Czy Sopot straci radnego? Wpłynęła skarga wyborcza

Czy Sopot straci radnego? Wpłynęła skarga wyborcza

Członek Zarządu Komitetu PiS w Sopocie, Krzysztof Szołoch, złożył protest wyborczy, w którym twierdzi, jakoby radny PiS został wybrany z naruszeniem prawa wyborczego. Szołoch domaga się unieważnienia wyboru radnego Michała Stróżyka.

 

„W związku z naruszeniem Kodeksu Wyborczego, wnoszę o orzeczenie nieważności wyboru radnego miasta Sopotu, Michała Stróżyka. Nastąpiło naruszenie poprzez niewypełnienie znamion stałego zamieszkania na terenie miasta Sopotu” .

Szołoch utrzymuje, że już w 2014 roku, po rezygnacji Kazimierza Jeleńskiego ze startu w wyborach samorządowych, Stróżyk zameldował się u mieszkającej przy ulicy Kochanowskiego partyjnej koleżanki.

W ten sposób otworzył sobie ścieżkę do kandydowania z listy wyborczej w Sopocie pomimo, że w lokalu przy Kochanowskiego nigdy nie zamieszkał.

Sytuacja miała powtórzyć  się przed tegorocznymi wyborami samorządowymi. Na zwołanym w lipcu 2018 roku spotkaniu Komitetu Wyborczego PiS podano informację, że Stróżyk będzie ubiegać się o stanowisko radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego.

 „Kilka dni po zarejestrowaniu przez radnego Bartosza Łapińskiego list wyborczych PiS w Sopocie, sprawdziłem w powiatowym komitecie wyborczym listy PiS, na których znalazłem ponownie dla okręgu 2 z nr 1 kandydaturę na radnego Sopotu mieszkańca Gdyni, Michała Stróżyka” – mówi Szołoch.

Według niego, członkowie Komitetu PiS w Sopocie wiedzą, że Stróżyk jest mieszkańcem Gdyni, a osoby protestujące przeciwko tej sytuacji są

szykanowane.

Fot. Fotobank UMS

Ewa Podlasińska     

Powiązane tematycznie

Gowin zapowiedział ustawę ws. finansowania Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej

Redakcja

Morawiecki znowu kusi – tym razem przedsiębiorców

Homo Politicus

Lewica na zielono, czyli ,,Zielony Pakt dla Polski”

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie