Cztery nowe obiekty sportowe
Sport Z Gdyni

Cztery nowe obiekty sportowe

Dąbrowa, Chylonia, Oksywie oraz Działki Leśne – to w tych gdyńskich dzielnicach otwarto nowe obiekty sportowe. Ich łączny koszt wyniósł ponad 450 tys. zł.

– To świetna wiadomość dla mieszkańców Gdyni. Aż cztery dzielnice naszego miasta wzbogaciły się o nowe strefy do uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu. Jestem przekonany, że będą cieszyły się one popularnością przez cały rok i wśród gdynian w każdym wieku. Szeroka dostępność to jeden z naszych głównych priorytetów – przyznaje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Parkour na Dąbrowie

Mieszkańcy Dąbrowy mogą spróbować całkiem nowej formy aktywnego wypoczynku. Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 powstał właśnie plac przeznaczony dla traceurów, a więc miłośników widowiskowego pokonywania przeszkód.

Przy ulicy Nagietkowej stanęły urządzenia idealne do szkolenia koordynacji ruchowej oraz nietypowego przemieszczania się po mieście. Przypomnijmy, że jest to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego z 2018 roku, a jego autorką jest pani Izabela Charun. Łączny koszt inwestycji wyniósł 118 695 zł brutto.

Na terenie strefy parkour pojawiły się takie urządzenia jak:

  • zestaw wielofunkcyjny: skrzynia – drążki – słupki,
  • walce poliuretanowe małe (8 sztuk),
  • walce poliuretanowe duże (4 sztuki),
  • trzy równoważnie drewniane od długości 2,5 m,
  • bezpieczna nawierzchnia,
  • elementy małej architektury: ławki i kosz na śmieci.

Szlifuj sprawność na Tatrzańskiej

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni powstało miejsce aktywności fizycznej przystosowane do najmłodszych.

– Obecne czasy to postępująca cyfryzacja, w której czynny udział biorą nasze dzieci. Kultywowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych jest dla nas niezwykle ważne – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Dlatego nie brakuje urządzeń, w których najmłodsi znajdą pociechę – dodaje.

W ramach inwestycji przewidziana była dostawa i montaż zestawu sprawnościowego, linarium, drabinki poziomej, drążków do podciągania oraz sześcianu gimnastycznego.

– Pod urządzeniami sprawnościowymi została wykonana nawierzchnia poliuretanowa – nadmienia dyrektor GCS.

Jej powierzchnia wynosi 172,5 m2. Nie brakuje również elementów małej architektury, takich jak ławki czy kosz na śmieci. Dodatkowo, w ramach zadania, zamontowane zostały piłkochwyty oddzielające boisko od terenu placu z urządzeniami sprawnościowymi.

Inwestycja zrealizowana została w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, a jej łączny koszt zamknął się w kwocie 177 483,21 zł brutto.

Poćwicz po sąsiedzku

Z kolei w rejonie ulic Morskiej i Kartuskiej zamontowane zostały różnorodne urządzenia siłowni, która zlokalizowana jest w pobliżu istniejącego placu zabaw. W ramach inwestycji zostały zainstalowane urządzenia do ćwiczeń tj. steper i motyl, wyciąg górny i wyciskanie siedząc, twister, biegacz i surfer oraz przystosowane dla osób niepełnosprawnych koło tai chi duże i małe. Dodatkowo, z myślą o osobach starszych, przy ławce zamontowany został rowerek. Na terenie inwestycji przewidziano również elementy małej architektury: ławki, kosz na odpady oraz stojaki rowerowe. Pod urządzeniami zastosowano nawierzchnię z kostki brukowej betonowej w dwóch kolorach oraz kostki kamiennej w kontrastowym kolorze oraz o wyróżniającej fakturze, aby ułatwić korzystanie z siłowni osobom niepełnosprawnym.

W ramach umowy zostało rozebrane betonowe boisko do koszykówki znajdujące się nieopodal realizowanej siłowni zewnętrznej. W jej miejscu odtworzono trawnik.

Suma wszystkich kosztów dotyczących inwestycji sięgnęła 105 077,69 zł brutto.

Rzeźba przy Żeglarzy? Teraz to możliwe!

Co mogłoby się wydarzyć, gdyby Bob Budowniczy, Mariusz Pudzianowski i Rod Stewart połączyli siły? Siłownia przy ulicy Żeglarzy. Powstała ona zaraz obok świeżo wyremontowanego boiska.

– Chcemy, aby mieszkańcy Oksywia mieli możliwość aktywnego wypoczynku, a przy tym mieli wybór, dlatego już w najbliższym czasie rozpoczniemy budowę siłowni zewnętrznej. Następnym krokiem będzie powstanie placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców miasta – mówił we wrześniu ubiegłego roku dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki przy okazji rozpoczęcia budowy poliuretanowego boiska przy ul. Żeglarzy.

Zmodernizowany obiekt służy gdynianom już od listopada, a teraz przyszedł czas na drugi etap inwestycji. Masę „zbudowaną” na kwarantannie, mieszkańcy mogą zamienić w rzeźbę na:

  • poręczach równoległych z drabinką,
  • wioślarzu,
  • orbitreku,
  • wyciągu górnym + wyciskanie siedząc.

Ponadto w obrębie siłowni zewnętrznej wykonane zostało: nawierzchnia mineralna, nawierzchnia bezpieczna EPDM oraz obrzeża betonowe.

Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu „Gdynia odNowa: Rewitalizacja dzielnicy Oksywie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Poddziałanie 8.1.1 Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach Obszaru Metropolitalnego Trójmiasta – Mechanizm ZIT). Jej łączny koszt wyniósł 56 725,84 zł brutto.

Autor: Dawid Kowalski // UM GDYNI

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x