Czasoprzestrzeń miłości
Ciekawostki Kultura

Czasoprzestrzeń miłości

Od czasów Romea i Julii wiele się zmieniło. Miłosne podboje coraz częściej zdarzają się w wirtualnym świecie. Mąż z aplikacji randkowej? Robotyczna żona? Dokąd się posuniemy w poszukiwaniu miłości?

Tempo życia i konsumpcji zmienia nasze relacje. Kryteria wyboru partnera naznaczone są nowymi potrzebami, umiejętnościami, emocjami i językiem. Jak to wpływa nasze związki miłosne? Co dzieje się w naszych głowach, gdy jesteśmy zakochani? Jacy będą kochankowie przyszłości?

Jaką Pieśń nad pieśniami zapisze ludzkość w nadchodzącej epoce kolonizacji kosmosu?

Podczas wykładu w Hevelianum, będzie można poznać odpowiedź na te i inne pytania oraz dowiedzieć się, czym jest miłość od strony neurochemii mózgu. Jakie zmiany zaszły ostatnio w relacjach miłosnych i co miało na to wpływ – tempo życia, elektroniczna komunikacja czy konsumpcjonizm. Jak poradzić sobie ze związkami na kosmiczne odległości i jak będą rozwijały się zmiany w umiejętnościach interpersonalnych, gdy ludzie już powszechnie będą latać w kosmos.

Wykład i spotkanie z dr Agatą Kołodziejczyk – astrobiologiem i neurobiologiem z Analog Astronaut Training Center, trenerką astronautów i badaczką przyszłych warunków życia ludzi na Księżycu, naukowcem Europejskiej Agencji Kosmicznej.

12 lutego 2020, środa, godz. 17.00 w Sali Haxo, I piętro Wozowni Artyleryjskiej Hevelianum (wstęp wolny)

Joanna Tabor
Hevelianum

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie