Polityka

Czarzasty: stała pula wyborców „ANTY-PIS” się nie zwiększy

Marsz 11. Listopada Kod Niepodległości
Marsz 11. Listopada Kod Niepodległości

– Jeżeli stały elektorat SLD jest na poziomie 1,2 mln wyborców, to jeżeli spór w Polsce rośnie i w związku z tym frekwencja też rośnie, to 1,2 mln głosów przekłada się na 6,7 proc. w wyborach. Jeśli frekwencja będzie na poziomie 50 proc. da nam to 8 proc. w wyborach – powiedział Włodzimierz Czarzasty w programie „Onet Opinie”, komentując sondaże z ostatnich dni.

– Elektorat Biedronia wcale nie trafia do ludzi, którzy nie poszli do tej pory na wybory. Zabiera trochę PO i partii Razem, zabiera tez wolnościowcom od Kukiz 15′. To są ludzie, którzy kiedyś głosowali na Palikota – stwierdził lider SLD.

Czarzasty przekonywał, że pula głosów na partie opozycyjne wynosi ok 40 proc. – Stała pula wyborców „anty-PiS” się nie zwiększy – powiedział. – Umowna opozycja ma 40 proc. poparcia i jest to podzielone na cztery partie. Przy podziale na pięć partii nie będzie miała 44 proc. To ściema – stwierdził przewodniczący Sojuszu.

SLD

Powiązane tematycznie

Prof. Legutko: część prac PE np. może rodzić konflikty między państwami

Homo Politicus

Czy polska lewica ma szansę wrócić do gry?

Homo Politicus

CBA wzięło pod lupę lidera PO na Pomorzu

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie