Polityka Z kraju

Czarny dzień dla Polski

Dzień w minutę, a właściwie czarny dzień w minutę. Z Sejmu, ale też ważne rzeczy działy się w Trybunale Konstytucyjnym, gdzie zaostrzono przepis antyaborcyjny w Polsce.

Nie licząc się z kobietami, z ich wyborem, nie licząc się z tym jakie konsekwencje ponoszą matki, które rodzą dzieci z bardzo ciężkimi uszkodzeniami. To jest nie tylko cierpienie, ale bardzo długie życie, podczas którego trzeba samotnie opiekować się osobą, która nawet nie reaguje na bodźce.

To wszystko dzisiaj stało się w Trybunale Konstytucyjnym i mam tylko jedno podsumowanie, na to wszystko- to jest po prostu podłość i okrucieństwo wobec kobiet i całego społeczeństwa.

Podpala się w tej chwili wojnę polsko- polską po to, żebyśmy wszyscy zaczęli się kłócić, podczas kiedy dzieją się naprawdę ważne rzeczy. Czyli jest ponad 12 tysięcy zakażeń i szaleje epidemia.

Tutaj w Sejmie wyrzucono do kosza wszystkie poprawki m.in. nasze poprawki, Polski 2050, nad którymi pracowaliśmy całą noc w komisji zdrowia. PiS był w humorze i wyrzucił nawet własną poprawkę do kosza.

Koniec końców na ostatnim głosowaniu, w którym decydowaliśmy o tym, czy społeczna kandydatka na Rzecznika Praw Obywatelskich, Zuzanna Rudzińska- Bluszcz zostanie Rzeczniczką Praw Obywatelskich, rzeczniczką naszych praw.

Popierana jest przez ponad 1000 organizacji społecznych. Niestety i tutaj PiS miał zły humor i po prostu wyrzucił jej kandydaturę do kosza. Czarny dzień dla kobiet, dla Polski, dla praw obywatelskich, ale także dla medyków, którzy m.in. naszym poprawką mieliby możliwość większej ochrony w epidemii i ochrony przy podejmowaniu trudnych decyzji

Hanna Gill-Piątek, posłanka ruchu Polska 2050

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x