Image default
Polityka

Co z Estakadą Kwiatkowskiego i jej remontem?

Jaki jest dostęp do gdyńskiego portu w kontekście miażdżącego dla rządzącej Gdynią Samorządności raportu NiK.

Dzis zlożylem jako kandydat na Prezydenta Gdyni kolejne zapytanie do Pana Wojciecha Szczurka w trybie informacji publicznej. Co z Estakadą Kwiatkowskiego i jej remontem?

Jak ewentualne zamknięcie jednej nitki estakady wpłynie na terminal kontenerowy i przedsiębiorców w okolicy portu? Niecierpliwie czekamy na odpowiedź.

– Przedsiębiorcy ponoszą w związku z tym realne straty. Do tego miasto jeszcze bardziej chce zakorkować ul. Hutniczą , która i tak w godzinach szczytu stoi. To wiąże się z realnym spadkiem wartości nieruchomości, za które wprost odpowiadają obecne władze Gdyni – mówi Marcin Strzelczyk.


Jako rozwiązanie wskazuje wykonanie kolei na północ Gdyni, o której w swoim programie mówił też Wojciech Szczurek.
– Prezydent zawsze powtarza, że nie słucha pomysłów opozycji, ale jakoś tak się dziwnie składa, że potem zawsze je kopiuje – kpi kandydat SLD.”

NIK alarmuje:

Najgorzej sytuacja przedstawia się w porcie Gdynia, przez którą przeprowadzone są drogi powiatowe o ograniczonym ruchu pojazdów (dopuszczalny nacisk pojedynczej osi to 8 ton). Cały ruch do i z portu w Gdyni prowadzony jest tzw. Trasą im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, która jest drogą powiatową, niespełniającą wymaganych standardów i niezaspokajającą potrzeb tego portu. Aktualny stan drogowej infrastruktury dostępowej do portu w Gdyni zagraża sprawnemu funkcjonowaniu i rozwojowi tego portu – alarmuje NIK.

fot. FB/Marcin Strzelczyk

Powiązane tematycznie

SLD składa zawiadomienie do prokuratury ws. wiceministra Piebiaka

Homo Politicus

MINĄŁ LIPIEC 2019. Krótkie komentarze do wybranych wydarzeń tego miesiąca.

Janusz Beński

Kalendarz wyborczy

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie