Image default
Polityka

Co z Estakadą Kwiatkowskiego i jej remontem?

Jaki jest dostęp do gdyńskiego portu w kontekście miażdżącego dla rządzącej Gdynią Samorządności raportu NiK.

Dzis zlożylem jako kandydat na Prezydenta Gdyni kolejne zapytanie do Pana Wojciecha Szczurka w trybie informacji publicznej. Co z Estakadą Kwiatkowskiego i jej remontem?

Jak ewentualne zamknięcie jednej nitki estakady wpłynie na terminal kontenerowy i przedsiębiorców w okolicy portu? Niecierpliwie czekamy na odpowiedź.

– Przedsiębiorcy ponoszą w związku z tym realne straty. Do tego miasto jeszcze bardziej chce zakorkować ul. Hutniczą , która i tak w godzinach szczytu stoi. To wiąże się z realnym spadkiem wartości nieruchomości, za które wprost odpowiadają obecne władze Gdyni – mówi Marcin Strzelczyk.


Jako rozwiązanie wskazuje wykonanie kolei na północ Gdyni, o której w swoim programie mówił też Wojciech Szczurek.
– Prezydent zawsze powtarza, że nie słucha pomysłów opozycji, ale jakoś tak się dziwnie składa, że potem zawsze je kopiuje – kpi kandydat SLD.”

NIK alarmuje:

Najgorzej sytuacja przedstawia się w porcie Gdynia, przez którą przeprowadzone są drogi powiatowe o ograniczonym ruchu pojazdów (dopuszczalny nacisk pojedynczej osi to 8 ton). Cały ruch do i z portu w Gdyni prowadzony jest tzw. Trasą im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, która jest drogą powiatową, niespełniającą wymaganych standardów i niezaspokajającą potrzeb tego portu. Aktualny stan drogowej infrastruktury dostępowej do portu w Gdyni zagraża sprawnemu funkcjonowaniu i rozwojowi tego portu – alarmuje NIK.

fot. FB/Marcin Strzelczyk

Powiązane tematycznie

Wracamy do Sejmu!

Homo Politicus

Wyniki wyborów do sejmu w okręgu nr 26

Homo Politicus

Rekompensaty za tarczę antyrakietową już pewne. Premier Morawiecki podpisał w Słupsku uchwałę Rady Ministrów

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie