Budynek Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Dorosłych Osób z Autyzmem
Budynek Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Dorosłych Osób z Autyzmem
Interwencje Redakcja poleca Z Gdyni

Centrum dla dorosłych osób z autyzmem w Gdyni potrzebuje pomocy związanej z remontem siedziby.

Podopieczni i terapeuci centrum dla dorosłych osób z autyzmem na Witomińskiej 9 w Gdyni potrzebują wsparcia. Stuletni budynek, w którym odbywały się zajęcia, wymaga kapitalnego remontu.

Po pandemii Tomek, Patryk, Bartek, Wiktor, Kasia i pozostali podopieczni Centrum chcieliby wrócić do swojego drugiego domu – bardzo brakuje im tego miejsca. Uruchomiona została specjalna zrzutka, aby jak najszybciej zakończyć remont. zobacz  https://zrzutka.pl/drugidom

Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Dorosłych Osób z Autyzmem działa od 2004 roku. Jest to jedno z niewielu miejsc w Polsce, które oferuje bardzo profesjonalną pomoc osobom z tą niepełnosprawnością.

Dorosłe osoby z autyzmem ze względu na specyficzne problemy, z którymi się zmagają, nigdzie indziej nie zostałyby przyjęte. Chcemy aby ich terapia mogła odbywać się w dobrych warunkach, dlatego prosimy Cię o wsparcie! Potrzebny jest pilny remont stuletniego budynku przy ul. Witomińskiej 9 w Gdyni.

zajrzyj na: https://zrzutka.pl/drugidom

Izolacja i odcięcie od codziennych zajęć jest bardzo trudnym przeżyciem dla osób z autyzmem. Dla nich stres związany ze znalezieniem się w zupełnie nowej sytuacji jest wielokrotnie większy niż u osób pełnosprawnych, m.in., dlatego, że bardzo dotkliwie odczuwają brak dotychczasowego planu dnia, obowiązków i codziennych rutyn.

Podopieczni z Gdyni bardzo tęsknią za zajęciami w centrum. Jedna z mam opisała jak ważne dla jej dorosłego dziecka jest to miejsce:

„Mój syn ma już 30 lat i pomimo wielu problemów wynikających z autyzmu, osiągnął więcej, niż mogłabym sobie wymarzyć – potrafi mówić i zadbać o siebie. Chętnie gotuje i zajmuje się rękodziełem. Choć nie jest w stanie żyć samodzielnie, myślę, że jest szczęśliwy, w dużej mierze dzięki Centrum”.

Niezwykle istotną rzeczą jest, aby podopieczni centrum w Gdyni jak najszybciej wrócili do codziennej terapii i pracy, którą mogą wykonywać wysoko funkcjonujące osoby z autyzmem. Im dłuższa będzie przerwa w zajęciach, tym większe niebezpieczeństwo, że utracone zostaną ich umiejętności, które z wielkim trudem udało się osiągnąć w ciągu wielu lat terapii.

Dlatego trzeba jak najszybciej doprowadzić do końca remont stuletniego budynku centrum przy ul. Witomińskiej 9 w Gdyni.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym ma zapewnione już 70% środków na remont. Potrzebne jest uzbieranie jeszcze 30% kwoty, aby budżet został dopięty.

Uruchomiona została specjalna zrzutka. Każdy może wpłacić nawet najmniejszą kwotę i przyczynić się do tego, że podopieczni Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdyni już niebawem wrócą do swojego drugiego domu, za którym tak bardzo tęsknią.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym jest laureatem medalu „Gdynia bez barier 2013”

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/drugidom

Nie bądź obojętny!

Krzysztof Banach,
Fundraiser
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym

[adrotate banner=”1″]

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x