Informacja prasowa Morskie sprawy

Cała Rodzina pod Żaglami

zdjęcie od redakcji fot. Czesław Mikolajew
zdjęcie od redakcji fot. Czesław Mikolajew

Uruchomiliśmy nowy cykl w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PolSailing.  Do tej pory program był skierowany głównie do dzieci. Przyszedł czas, aby aktywizować żeglarsko rodziny, z akcentem na wielopokoleniowość pokazując, że żeglarstwo jest aktywnością, która stwarza takie możliwości.

— PZŻ we współpracy z MSiT oraz regionalnymi partnerami w postaci okręgowych związków żeglarskich i klubów, przygotował atrakcyjną ofertę poznania żeglarskiego świata, do której zachęcamy wszystkich zainteresowanych. Popularyzujemy żeglarstwo w całym społeczeństwie, już nie tylko wśród dzieci. Chcemy zaprezentować jego przystępność, zachęcić do uprawiania sportu, aktywnego spędzania czasu nad wodą. PolSailing, to nie tylko promocja i upowszechniania żeglarstwa, to dedykowany projekt służący realizacji celów i misji, przyświecających Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu oraz jego stowarzyszonym organizacjom

 – mówi prezes PZŻ Tomasz Chamera.

Program jest również narzędziem w rękach regionalnych operatorów – partnerów projektu. Wykorzystany w umiejętny sposób jest nie tylko skuteczny w procesie promocji oraz rekrutacji do żeglarstwa, ale również bardzo atrakcyjny dla uczestników. Wartością dodaną i wspólnym sukcesem PZŻ, MSiT oraz regionalnych partnerów jest nie tylko liczba zapisów do sekcji regatowej. Zwycięzcą jest każdy, kto usłyszał o żeglarstwie, poznał jego podstawy, a dzięki dobrej interakcji być może wróci do żeglarstwa, jako kursant, uczestnik rejsu, armator jachtu, pasjonat, fan, czy entuzjasta aktywności wodniackich, a w szczególności żeglarskich.

W 2019 roku program został rozbudowany o kolejne filary. Obok edukacji żeglarskiej dzieci na łódkach klasy Optimist dla dzieci lub windsurfingu Polski Związek Żeglarski oferuje dodatkowe aktywności – cykl imprez PolSailing Day oraz PolSailing – Cała Rodzina pod Żaglami. Program jest skierowany do rodzin, polega na realizacji krótkich rejsów, za symboliczną opłatą rejestracyjną w kwocie 20 zł od każdej zgłoszonej załogi. Środki stanowią integralną część budżetu programu i w 100% będą przeznaczone na jego bezpośrednią realizację. Liczba miejsc jest ograniczona.

— PolSailing służy aktywizacji żeglarskiej, ekspansji żeglarskiego potencjału, „zarażania pasją” do wiatru i wody. Prezentujemy żeglarstwo, jako sport dla każdego i na całe życie. Udział w programie jest ogólnodostępny, przełamujemy tym samym wszelkie bariery ograniczeń i dostępności żeglarstwa, mit mówiący o elitarności dyscypliny, który nie obrazuje całości i wcale nie pomaga nam w jej przybliżeniu do nowych odbiorów – mówi Maciej Szafran, Wydział Rozwoju i Upowszechniania PZŻ.

W Programie i zaplanowanych atrakcjach może wziąć udział każdy, kto zarejestruje się na oficjalnej stronie PolSailing w zakładce „RODZINNY POLSAILING”.

_____________________________
PolSailing to sztandarowy projekt Polskiego Związku Żeglarskiego w zakresie upowszechniania i popularyzacji żeglarstwa, realizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, w ramach programów „Sport dla Wszystkich” oraz „Sport Wszystkich Dzieci”. Do tej pory program PolSailing był kierowany do dzieci w wieku 7-12 lat. Bazę projektu stanowi 14 ośrodków dysponujących łódkami klasy Optimist oraz 4 ośrodki specjalizujące się w windsurfingu. Są to dwie ścieżki, tradycyjnie rozpoczynające samodzielną edukację żeglarską dzieci i młodzieży, a tym samym, umożliwiające pierwsze kroki w zdobywaniu doświadczeń żeglarskich.

 

Powiązane tematycznie

Donosowe szczepionki przeciw grypie dla dzieci

dr. Zdrówko

Marynarze uratowali tonącą kobietę

Redakcja Morska

Przekazanie Wykonawcy placu budowy pod Przekop Mierzei

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie