Ciekawostki Redakcja poleca Z Gdyni

„By przerw nie spędzać na graniu i mediach społecznościowych”

Jak podaje Radio Gdańsk, jest to już trzecia szkoła w Gdyni, gdzie obowiązuje absolutny zakaz używania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych na terenie szkoły zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, a także inne osoby tam przebywające.

Dotychczas taki zakaz obowiązywał  m.in. w podstawówce nr 51 na Kamiennej Górze oraz Szkole Podstawowej im. Kontradmirała Xawerego Czarneckiego w Pogórzu, a ostatnio dołączyła do nich Szkoła Podstawowa nr 11 w Gdyni Orłowie.

– Chcieliśmy, aby uczniowie nie spędzali przerw wpatrzeni w telefony, pochłonięci graniem oraz mediami społecznościowymi. Naszym zdaniem utrudnia to ich rozwój społeczno-emocjonalny, budowanie więzi, relacji rówieśniczych i koncentrację uwagi na lekcji. Od momentu wprowadzenia zakazu na przerwach śródlekcyjnych zauważamy, że uczniowie spędzają więcej czasu na wspólnej rozmowie, zabawie

 – powiedział dyrektor szkoły podstawowej nr 11 Sławomir Wiśniewski.

Wyjaśnił, że idea „szkoły bez smartfonów” pojawiła się na początku roku szkolnego z inicjatywy rodziców, którzy poprosili nauczycieli o zwrócenie uwagi na problem uzależnienia dzieci od telefonów komórkowych.

Na podstawie: Radio Gdańsk / Kolejna szkoła w Gdyni z zakazem używania telefonów.

C.M

 

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie